Шість українських телеканалів порушили мовний закон - омбудсмен

Шість українських телеканалів порушили мовний закон - омбудсмен
Нові норми закону про мову, передбачають, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна. Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови виявив 6 порушників.

Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови 16-17 липня провів моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій. Виявилось, що шість українських телеканалів порушують мовний закон.

Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у Facebook.

За результатами моніторингу порушення закону про державну мову було виявлено на телеканалах "Інтер”, “Україна”, “ICTV”, “Мега”, “НТН”, “К1”

Найбільше порушень було виявлено на телеканалі "Інтер", відразу 6. Там показували російськомовні стрічки "Слідство вели", "Речдок", "Особливий випадок", "Лисиця і заєць", "Гостя з майбутнього", "Шерлок Холмс і доктор Ватсон", "Таїсія".

На телеканалі “Україна” виявили 5 порушень за показ фільмів "Помилковий лист", "Незабута", а також телесеріалів "Німа", "Втікачі" та "Дім Надії".

На телеканалах «Мега» та «ICTV» зафіксували по два порушення, а на «К1» та «НТН» - по одному.

Кремінь повідомив, що на інших телеканалах порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявлено.

Також він додав, що вже направив лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати санкції до порушників. До того ж, мовний омбудсмен звернувся до самих телеканалів щодо «неухильного виконання норм» мовного закону.

 131
 
Читайте також
Апеляційний суд скасував рішення про визнання нового правопису недійсним в Україні Апеляційний суд скасував рішення про визнання нового правопису недійсним в Україні
Київський апеляційний суд 11 травня задовольнив скаргу Кабінету міністрів щодо рішення Окружного адмінсуду Києва, який в січні цього року припинив дію нового українського правопису.
У Києві дівчину не взяли на роботу, бо вона розмовляє українською мовою (відео) У Києві дівчину не взяли на роботу, бо вона розмовляє українською мовою (відео)
Співробітниця компанії, в якій хотіла працювати дівчина, сказала, що україномовній колезі буде некомфортно в колективі, тому що там всі спілкуються російською.
За три місяці в Україні зафіксували понад 300 тисяч порушень умов карантину За три місяці в Україні зафіксували понад 300 тисяч порушень умов карантину
Від початку 2021 року в Україні зафіксували 302 тисячі порушень карантинних обмежень. 87% або 263 тисячі з них — це штрафи за невдягнені маски або респіратори в громадських місцях.
Loading...
Load next