Як пройшов радіодиктант національної єдності (відео)

Як пройшов радіодиктант національної єдності (відео)
Понад два десятиліття українці в різних куточках світу 9 листопада об’єднуються та одночасно пишуть радіодиктант.

Сьогодні відбувся всеукраїнський радіодиктант. Головною метою його проведення є спонукання до вивчення української мови, вдосконалення, підвищення культури української мови. Диктував текст письменник Юрій Андрухович. Серед завзятих щорічних учасників і пані Христина Гоянюк. Жінка зізнається, цей день чи не найважливіший в році для неї.

Я його чекаю більше, ніж свій день народження. Чекаю, бо мені цікаво, яким буде диктант, про що він буде, знову перевірю свої знання, — ділиться враженнями Христина. 

Минулого року жінка стала переможницею національного диктанту єдності, бо написала його без жодної помилки.  Жінка каже: така любов до мови у її генах, адже народилася у вчительській сім’ї. Мама — вчителька молодших класів. А батько — директор школи у Бориславі, викладав українську мову та літературу.

Батько мене привчав до мови, до літератури, любити себе, любити мову та людей. Так він навчив мене писати радіодиктанти. Я пишу для себе, перевіряю свої знання, що я забула, а що я пам’ятаю, — розповідає жінка. 

 

Цьогоріч же у жінки певне розчарування. Мовляв, тест далеко непростий, так ще й доволі швидко читав автор.

Я розчарована диктантом. Повільніше читати треба. Автор читав повтор речення, то я дописувала пропущені слова замість того, щоб слухати де стоять розділові знаки, — висловлює свої думки Христина. 

Автором та диктором цьогорічного диктанту став український  письменник Юрій Андрухович. Ба більше, цей текст — це ніщо інше, як початок його майбутнього роману. Сам же автор зізнався: для диктанту він й справді доволі складний.

Зрештою, якби не я був автором цього диктанту сьогоднішнього, я б теж не отримав відмінної оцінки, — додає Андрухович.

Пані Христина ж запевняє: трішки оговтається, а тоді ще раз перечитає та перевірить написане. Вже завтра попрямує на пошту, аби надіслати диктант до Києва.

Додамо, що за останніми соціологічними опитуваннями 78% українців вважають українську мову рідною. Найбільше таких у Західному та Центральному регіонах – 97% та 88% відповідно. Натомість на Півдні лише 56% людей, а на  Сході майже 59% вважають солов’їну рідною.

Тетяна Єрко — pravdatutnews.com

Читайте також
Сьогодні в Україні відзначають День української писемності та мови Сьогодні в Україні відзначають День української писемності та мови
Також українці долучаються до Радіодиктанту національної єдності.
Loading...
Load next