У суді з MH17 прозвучали перші суми компенсацій
![У суді з MH17 прозвучали перші суми компенсацій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2021/12/08/mn-17.jpg)
17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над Донецькою областю. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.
24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації. У червні 2019 року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи MH17.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги почався 9 березня 2020 року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17.
Підозрювані троє громадян Росії і один України:
- Ігор Гіркін;
- Сергій Дубинський;
- Олег Пулатов;
- Леонід Харченко.
Їх звинувачують у причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.
Стороні потерпілих у катастрофі рейсу MH17 над Донбасом не залишається нічого, окрім як вимагати матеріальної компенсації. Про це заявила представниця родичів жертв аварії Арлетт Шейнс під час слухань у середу. Повідомляє УНН.
Грошова сума ніколи не може скасувати або повернути назад те, що сталося. Гроші не можуть повернути час назад, не можуть залікувати рани, не повернуть те, що було, і не змусять винуватців всього цього болю і страждань взяти на себе відповідальність. Понад те, гроші і біль і страждання — незрівнянні речі. І з цієї причини досить складно висловити біль і страждання грошима, — заявила юристка.
За її словами, Верховний суд у цьому зв'язку також зіслався, що прийняття на себе відповідальності і каяття осіб, які були причетні до завданих болю і страждань, можна вважати альтернативними способами компенсації.
Проте обвинувачені та інші особи, причетні до катастрофи MH17, систематично позбавляли родичів цих альтернативних форм визнання. Вони не співпрацюють у встановленні фактів, не беруть на себе відповідальність, а з точки зору відповідальності обвинувачених ніде не знайти. Тут немає участі, жестів співчуття. І в цій ситуації у родичів немає іншого вибору, окрім як вимагати компенсації, - сказала Шейнс.
Жоден родич, за словами юристки, не просив про компенсацію "матеріальних збитків", таких, як витрати на похорон — йдеться про нематеріальні збитки. Представники потерпілих хочуть використовувати українське законодавство для ухвалення рішення про компенсацію.
Найближчі родичі жертв катастрофи MH17 просять мінімум 40 тис.євро і максимум 50 тис. євро. Брати і сестри не мають права на компенсацію, а це близько 250 осіб.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com
![Справа малазійського лайнера MH17: рішення щодо катастрофи можуть оголосити до грудня 2022 року (відео)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/09/06/kat.jpg)
![Справа збитого МН17 над Донбасом: нідерландські слідчі готові приїхати в Україну](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/07/21/boying.jpg)
![Авіакатастрофа МАУ: Іран виплатить компенсації родичам загиблих до рішення суду](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/06/16/mau.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)