ПЦУ розвінчала міф про "змивання гріхів" на Водохреща
Православна церква України пояснила, що традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення. Жодного церковного припису в Українській Церкві для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було.
Про це пише "Правда ТУТ News" з посиланням на Фейсбук-сторінку ПЦУ.
Священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоби в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею – агіасмою (від грец. ἁγίασμα – «святиня»), – пояснили в ПЦУ.
Додають також, що саме як до святині – шанобливо, з повагою і благоговінням – потрібно ставитися до води, освяченої на Богоявлення.
Як грішні люди можуть «наслідувати» Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах? З якою метою і як саме «наслідують»? При цьому, не соромлячись оголювати напоказ власне тіло, «підігріватися» спиртними напоями, не стримуватися у лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду. І чомусь «обов’язково треба» зануритися тричі і перехреститися перед зануренням…
В повідомленні зазначено, що зазвичай вода в річці Йордан в цю пору року сягає 12 - 16° тепла, тобто не є крижаною чи такою, що провокує стрес для організму.
Купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров’ям і життям, а значить – нехтувати даром Божим.
Підсумовуючи, в Православній церкві нагадують, що занурення в ополонку не змиває гріхи, "бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через Таїнства Церкви".
Віра Коновал - pravdatutnews.com