В окупованому Криму пошкодили Ханський палац під час реставрації

В окупованому Криму пошкодили Ханський палац під час реставрації
Пошкодили культурну пам'ятку, включену до Попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У місті Бахчисарай, розташованому в окупованому Криму, на одному із корпусів Ханського палацу з'явилася тріщина після так званих реставраційних робіт. Про це у Twitter повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. 

Фото: Twitter  Еміне Джапарова

На одній зі стін Ханського палацу під час так званої “реставрації” з’явилися тріщини. Окупант продовжує знищувати культурну пам’ятку, включену до попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – написала Джапарова.

Заступниця глави МЗС України пообіцяла, що про факт порушення міжнародного права буде проінформовано секретаріат ЮНЕСКО.

Також на ситуацію у Facebook відреагувала уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Фото: Twitter  Еміне Джапарова

За її словами, міжнародно визнані закони і звичаї ведення війни забороняють державі-окупанту привласнювати та знищувати культурні цінності, історичні пам’ятки.

Зокрема, у порушення Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Росія насильницькими методами нав’язує свою культурну політику на території тимчасово окупованого Криму, позбавляючи корінне населення культурного права, самобутності та традицій, — написала Денісова.

Омбудсмен звернулася до секретаріату ЮНЕСКО з проханням негайно відреагувати на факт порушення РФ міжнародного гуманітарного права в тимчасово окупованому Криму.

Нагадаємо, що виграв справу: викладач львівського училища, який відмовився вакцинуватися через релігію, отримає компенсацію. Викладач Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича Павло Зав'ялов відмовився вакцинуватися від коронавірусу через релігійні переконання. Після цього його відсторонили від посади, але викладач подав до суду і виграв справу.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Кримськотатарський орнамент "орьнек" отримав визнання з боку ЮНЕСКО: Україна назвала це "знаковою подією" Кримськотатарський орнамент "орьнек" отримав визнання з боку ЮНЕСКО: Україна назвала це "знаковою подією"
Орьнек — національний кримськотатарський орнамент, одне з найдавніших досягнень культури кримськотатарського народу.
У храмі Петра і Павла завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна (відео) У храмі Петра і Павла завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна (відео)
Нове життя стінописів. Вже на початку грудня містяни й туристи нарешті побачать відреставровані фрески Франциска Екштайна, які прикрашають склепіння Гарнізонного храму.
Сьогодні — Міжнародний день рідної мови: історія свята Сьогодні — Міжнародний день рідної мови: історія свята
День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Loading...
Load next