Безбар’єрний простір в Україні – новація, покликана забезпечити рівні права для кожного
Безбар’єрність стає новою нормою для створення суспільства без обмежень, в якому гарантуються рівні права та можливості для всіх у пересуванні, зайнятості, здобутті освіти, самореалізації, спілкуванні, дозвіллі, розвитку, отриманні публічної інформації та послуг.
Прийняття Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року об’єднало представників органів влади, експертного середовища та громадянського суспільства навколо створення середовища без бар’єрів всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності за напрямами:
- фізична,
- інформаційна,
- цифрова,
- соціально-громадянська,
- освітня,
- економічна безбар’єрність.
Начальниця управління Державної служби якості освіти у Львівській області Валентина Загрева повідомила про те, що Державна служба якості освіти України та її територіальні органи долучені до імплементації стратегічного документа у напрямі "Освітня безбар’єрність".
Освітня безбар’єрність — це про рівні можливості та вільний доступ до якісної освіти, це про задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу та створення інклюзивного освітнього середовища, це і про навчання протягом життя усіх громадян незалежно від віку та стану здоров’я.
Ми підтримуємо заклади освіти, їх засновників, педагогів та батьків здобувачів освіти для забезпечення спільної мети – реалізації права кожної дитини на рівний доступ до якісної освіти, – каже Валентина Загрева.
Довідково:
- Проєкт "Без бар'єрів" реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
- Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року https://cutt.ly/yO2PRCs
- “Довідник безбар’єрності” https://bf.in.ua - гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.
- "Безбар’єрна грамотність" - курс на Дія.Цифрова освіта https://cutt.ly/DO2PZsW
Віра Коновал - pravdatutnews.com