Два місяці темряви. Ми не бачили сонячного світла, — співробітниця заводу "Азовсталь" після евакуації

Два місяці темряви. Ми не бачили сонячного світла, — співробітниця заводу "Азовсталь" після евакуації

Мирні жителі пережили бурхливу ніч після того, як перша партія евакуйованих змогла покинути "Азовсталь" у неділю, 1 травня. Більшість попередніх спроб евакуації цивільних з Маріуполя на контрольовані Україною території зривалися. Українська влада повідомляла про примусову депортацію тисяч маріупольців на територію РФ. Наразі росіяни обстрілюють завод з різних видів зброї.

Всі подробиці розповів командир 12-ї оперативної бригади Нацгвардії Денис Шлега, пише CNN.

Як тільки завершилася евакуація мирного населення, ворог почав застосовувати всі види зброї. Ніч була неспокійною. Російська артилерія працювала від 2 до 3 години ночі. Вранці стало тихіше, - каже Денис Шлега.

З його слів, у приміщенні залишилося близько 200 осіб, зокрема 20 дітей.

Ворог наносить удари з усіх видів зброї. Все дуже погано, - сказав він.

Найбільша проблема – це поранені військовослужбовці. Кілька днів тому наш польовий госпіталь розбомбили. Медична допомога військовим надається у вкрай важких умовах. Наразі на “Азовсталі” їх близько 500. Їхні поранення різного ступеня тяжкості. Найбільша проблема, яку потрібно вирішити, – сказав Шлега.

Співробітниця заводу “Азовсталь” розповіла, що провела тижні, ховаючись у лабіринті бункерів радянських часів під об’єктом. Вона намагалася втекти з Маріуполя, але не змогла через невпинний обстріл.

Обстріл був такий сильний... На виході з бомбосховища, на кількох верхніх сходах, можна було дихати, бо не вистачало кисню. Я навіть боялася вийти і подихати свіжим повітрям. Я не можу в це повірити. Два місяці темряви. Ми не бачили сонячного світла. Нам було страшно, - згадує вона.

Нагадаємо, раніше командир морпіхів Волина заявив, що у бункерах "Азовсталі" більше, ніж просто "гуманітарна катастрофа".

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Loading...
Load next