Угорський підручник з географії трактує війну в Україні шляхом путінської пропаганди

Не російська агресія, а чвара між великими державами за територію – принаймні так змальовують війну в Україні в одному з нових угорських підручників з географії для 8-го класу. Фото та частину тексту з офіційного підручника, розробленого державним центром OFI та рекомендованого для навчального процесу, оприлюднили на угорському Національному освітньому порталі, передає "infopost".
На одній з ілюстрацій з підписом “Кому має належати Україна?” показують, що росія, ЄС і США роздирають на шматки перевернутий прапор України, але російський ведмідь виглядає впевненим у перемозі.

Про незалежну державу, яка зазнала воєнної агресії, також школярами пропонують знати наступний дивний текст:
Більшість – українці за національністю, але на Сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони складають більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) подібні. У частинах країни, населених росіянами, п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Незважаючи на це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їх протидія також спровокувала збройний конфлікт за Кримський півострів.
При цьому у поясненні до підручника для восьмого класу загальноосвітніх шкіл в Угорщині немає жодної згадки про те, що росія здійснила самовільну анексію цілого регіону в Україні.
Тобто ми говоримо про Україну, так? Про незалежну країну, частина території якої, Крим, була військово окупована росією в 2014 році, а потім анексована на референдумі, що оскаржується міжнародною спільнотою. Про незалежну країну, на яку в лютому цього року напала російська армія і яка відтоді веде національну оборонну війну проти російської армії за підтримки західних держав (крім Угорщини), – зазначають журналісти видання Telex.hu.
Досить дивним виглядає і розділ про Закарпаття.
Населення України стрімко скорочується внаслідок природного скорочення та еміграції. Здоров’я населення досить погане, і їх очікує чи не найнижча тривалість життя на континенті. Північно-Східні Карпати є єдиними високими горами в країні, біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачеве), Хуст. Також є угорськомовний інститут у Берегові, розташованому на північному сході Великої рівнини. Загальна економічна ситуація в країні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найбільш відсталих районів, – йдеться у підручнику.
Даних про те, коли була написана кожна з частин тексту (до повномасштабного вторгнення росії в Україну чи після) немає. Однак це не змінює того факту, що проросійська пропаганда і фейки щодо України глибоко вкорінюються не тільки на території росії, а й у європейських країнах, охоплюючи все молодші категорії населення. Слід звернути увагу та не, що підручник призначений для всіх угорськомовних шкіл, які фінансуються урядом Угорщини. Тож варто очікувати появу таких підручників і в угорськомовних школах Закарпаття та всього Карпатського басейну (сербська Воєводина, Словаччина, Трансільванія тощо).
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com





