Понад 15 тис. людей зникли безвісти на війні в Україні – ICMP

Понад 15 тис. людей зникли безвісти на війні в Україні – ICMP

Директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) Метью Холлідей заявив, що під час війни в Україні зникли безвісті понад 15 тис. людей. Повідомляє Холлідей, якого цитує Reuters

За словами Холлідея, цифра 15 тис. є консервативною, якщо врахувати, що в одному лише Маріуполі, за оцінками української влади, загинули або зникли безвісти 25 тис. осіб.

Він вважає, що процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками, навіть після припинення бойових дій.

Холлідей заявив, що наразі невідомо, скільки людей були насильно переміщені, утримуються під вартою в росії, розлучені зі своїми сім'ями, або померли та поховані в імпровізованих могилах.

Зараз головне – вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб.

Переважна більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів, тому винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо, що Україна повернула з російського полону ще 50 військових (відео).

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Шукаєте зниклого безвісти? — подайте заявку на Гарячу лінію Нацполіції Шукаєте зниклого безвісти? — подайте заявку на Гарячу лінію Нацполіції
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, майже 5 тисяч людей вважалися зниклими безвісти, — половину з них вдалось розшукати.
Loading...
Load next