Понад 15 тис. людей зникли безвісти на війні в Україні – ICMP

Понад 15 тис. людей зникли безвісти на війні в Україні – ICMP

Директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) Метью Холлідей заявив, що під час війни в Україні зникли безвісті понад 15 тис. людей. Повідомляє Холлідей, якого цитує Reuters

За словами Холлідея, цифра 15 тис. є консервативною, якщо врахувати, що в одному лише Маріуполі, за оцінками української влади, загинули або зникли безвісти 25 тис. осіб.

Він вважає, що процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками, навіть після припинення бойових дій.

Холлідей заявив, що наразі невідомо, скільки людей були насильно переміщені, утримуються під вартою в росії, розлучені зі своїми сім'ями, або померли та поховані в імпровізованих могилах.

Зараз головне – вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб.

Переважна більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів, тому винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо, що Україна повернула з російського полону ще 50 військових (відео).

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 24
 
Читайте також
Шукаєте зниклого безвісти? — подайте заявку на Гарячу лінію Нацполіції Шукаєте зниклого безвісти? — подайте заявку на Гарячу лінію Нацполіції
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, майже 5 тисяч людей вважалися зниклими безвісти, — половину з них вдалось розшукати.
Україна вже повернула тіла 522 загиблих військових, які були зниклими безвісти Україна вже повернула тіла 522 загиблих військових, які були зниклими безвісти
Зараз перемовини про повернення загиблих проходять виключно через посередника — Міжнародний Червоний Хрест.
Loading...
Load next