В "Дії" нова послуга: українці можуть обміняти чи відновити посвідчення водія

В "Дії" нова послуга: українці можуть обміняти чи відновити посвідчення водія

Сьогодні, 23 травня, послуга обміну і відновлення посвідчення водія стала доступною в «Дії». Із запуском цієї послуги Україна стала першою країною в Європі, де можна відмовитись від фізичного бланка посвідчення водія, а виготовити лише цифровий документ.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Електронне посвідчення є чинним на всій території України. Відтепер можливо подати заявку на заміну свого водійського через застосунок у кілька кліків. Замовити можна як фізичний пластиковий документ і забрати його у сервісному центрі МВС особисто, так і Е-посвідчення, яке є виключно цифровим і дійсним на території України.

Обмін посвідчення водія актуальний, коли:

 • закінчився термін дії наявного у водія документа;
 • написи на бланку затерлись і не читаються;
 • водій змінив особисті дані (прізвище, ім'я, по батькові, стать);
 •  за бажанням власника замінити старе посвідчення на нове.
 • Відновлення посвідчення водія потрібно коли:
 •  посвідчення водія було втрачено чи знищено;
 • документ викрали тощо.

Е-посвідчення має свої серії та номери, як і бланки фізичних посвідчень водія, до яких усі звикли. Українські водії отримали додаткову опцію у користуванні електронними документами. Можна не сплачувати вартість бланкової продукції.

Щоб подати заяву на обмін або відновлення посвідчення водія в «Дії»:

перейдіть до меню «Послуги» та натисніть «Заміна посвідчення водія» або натисніть на значок контекстного меню на цифровому водійському та оберіть «Замінити посвідчення»;

 •  оберіть причину заміни документа;
 •  підтвердіть або вкажіть місце реєстрації проживання;
 • оберіть тип посвідчення: цифрове (Е-посвідчення) чи пластик+цифрове (звичайний формат);
 • оберіть сервісний центр МВС, де вам буде зручно забрати пластиковий документ;
 •  підтвердіть або вкажіть ваші контактні дані;
 • підпишіть заяву;
 • сплатіть за послугу.

Після подачі заявки на обмін або відновлення посвідчення водія протягом 10 хвилин варто оплатити за послугу, інакше заява анулюється.

Послуга надається Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС та за підтримки ДП «Інфотех». 

Нагадаємо, Чинний тариф на електроенергію покриває лише 28% витрат - НКРЕКП

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

 47
 
Читайте також
"Прописка" або ж реєстрація місця проживання відтепер можлива онлайн, - Наталія Науменко "Прописка" або ж реєстрація місця проживання відтепер можлива онлайн, - Наталія Науменко
Про удосконалення й спрощення процедури реєстрації місця проживання голова Державної міграційної служби України розповіла під час презентації публічного звіту про результати діяльності Державної міграційної служби України у 2021 році.
Ковідний сертифікат в Україні: Мстислав Банік розповів про застосунки "Дія" та "Вдома" (відео) Ковідний сертифікат в Україні: Мстислав Банік розповів про застосунки "Дія" та "Вдома" (відео)
Зручний та, найголовніше - простий і зрозумілий, застосунок Дія, який допомагає українцям у вирішенні великої кількості проблем, які стосуються державних послуг та ковідних сертифікатів. Керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової інформації Мстислав Банік в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "ПравдаТУТ Львів" розповів про впровадження електронних лікарняних, COVID-сертифікати та їх роботу у застосунку, а також про онлайн оформлення субсидій та зміни місця реєстрації.
Хлопцю, що створив фейкову дію, Мінцифра запропонувала роботу Хлопцю, що створив фейкову дію, Мінцифра запропонувала роботу
Пропозиція Мінцифри не звільняє 21-річного хлопця від відповідальності за підробку програми.
Loading...
Load next