В Україні вилучили російський шрифт "іжиця"

В Україні вилучили російський шрифт "іжиця"

З обігу в роботі ВРУ вилучили російський шрифт "іжиця". Натомість використовуватимуть шрифт Volja, який розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина.

Про це повідомляє виконувач обовʼязків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

В Україні давно діє заборона на використання російської мови у офіційному діловодстві, тож варто позбутися і російської системи гліфів. Шрифт Volja створений на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича початку ХХ ст., — зазначив він.

Загалом В Україні на державному рівні планують створити банк українських шрифтів.

Як відомо, шрифт Volja — це церемонійний шрифт ЗСУ. Він створений на основі літерації українського графіка Ніла Хасевича (1905–1952), сьогодні його використовують для оформлення почесних грамот, подяк, посвідчень до нагород тощо.

Нагадаємо, Українським вчителям дозволили змінювати навчальні програми

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

 1746
 
Читайте також
ЮНЕСКО підтримуватиме діджиталізацію культури в Україні ЮНЕСКО підтримуватиме діджиталізацію культури в Україні
Представники ЮНЕСКО підтримали прагнення української сторони у реалізації проєктів, направлених на виявлення та документування військових злочинів проти культурної спадщини України.
Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео) Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео)
Червоне – то любов, а чорне – то журба. Особливі орнаменти, кольорова гама та символіка у кожному візерунку – усе це про нашу рідну, українську вишиванку.
У Мінкульті не мають сумнівів, що Євробачення має відбутися в Україні У Мінкульті не мають сумнівів, що Євробачення має відбутися в Україні
Сьогодні переговори з Європейською мовною спілкою.
Loading...
Load next