У Києві відбудеться презентація Держреєстру нерухомих пам’яток України

У Києві відбудеться презентація Держреєстру нерухомих пам’яток України

Сьогодні в Києві відбудеться презентація Державного реєстру нерухомих пам’яток України (єПам’ятка).

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, що перебувають під охороною держави. За даними МКІП, на сьогодні у систему введені дані про 105 тисяч 532 об’єкти культурної спадщини в галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки та техніки, ландшафту й садово-паркового мистецтва.

Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях, – пояснили у відомстві.

Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.

Реєстр взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних місцях і пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики в галузі будівництва.

Презентація відбудеться за участю т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської, виконувача обов'язків Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитра Макаренка.

У межах заходу відбудеться навчальний практикум, де фахівці покажуть, як працювати з держреєстром.

Місце проведення презентації: KSE ICU Event Hall, Київ, вул. Миколи Шпака, 3. Триватиме захід з 10:00 до 15:00. Трансляція буде доступна на Ютуб-каналі МКІП.

Нагадаємо, Словенія відшкодує громадянам штрафи за порушення ковідних обмежень

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео) Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео)
Червоне – то любов, а чорне – то журба. Особливі орнаменти, кольорова гама та символіка у кожному візерунку – усе це про нашу рідну, українську вишиванку.
В Україні відреставрують 109 об’єктів культурної спадщини В Україні відреставрують 109 об’єктів культурної спадщини
Мінкульт визначив перелік пам’яток культурної спадщини, які планують відреставрувати в рамках проєкту "Велика Реставрація". Рейтинг складається зі 109 об’єктів, серед яких: фортеці, замки, церкви, палацово-паркові комплекси та інші пам’ятки культурної спадщини України.
З ініціативи Зеленської в Національному музеї Катару запрацює україномовний аудіогід З ініціативи Зеленської в Національному музеї Катару запрацює україномовний аудіогід
Таких домовленостей було досягнуто після перемовин Олени Зеленської та голови катарської організації Qatar Museums шейхи Мейасси бінт Хамад Аль Тані.
Loading...
Load next