Продовольча програма ООН надає допомогу майже 280 тисячам пенсіонерів із зони бойових дій

Близько 278 тис. пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій і отримують низькі пенсії, із серпня отримують додаткову виплату коштом Всесвітньої продовольчої програми ООН; щомісяця на це виділяється 609 млн грн.
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики за підсумками засідання робочої групи Проєкту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України (PeReHID).
Спільно з ВПП ООН забезпечено додаткову виплату для пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, і отримують низькі пенсії. З серпня таку допомогу щомісячно отримують приблизно 278 тис. осіб, на загальну суму 609 млн грн, - йдеться у повідомленні.
У міністерстві зазначили, що друга хвиля проєкту охопить 350 тис. людей з інвалідністю.
Серед інших важливих результатів координації гуманітарної допомоги з державними програмами - істотне підвищення розміру субсидії на домогосподарство на придбання дров та вугілля (із 6973 грн до 16 234 грн на рік).
Наше завдання – об'єднати зусилля для того, щоби максимально ефективно використовувати ту гуманітарну підтримку і те гуманітарне реагування, яке надається нашими міжнародними партнерами. <...> Ми хочемо, аби ця підтримка в подальшому стала основою для стійкості української соціальної системи, підсилила її і дала можливість уже самостійно справлятися з викликами, - заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
На засіданні робочої групи 12 грудня вперше зібралися представники уряду та міжнародних партнерів - усіх агенцій ООН, які долучені до ініціативи, представники ЄС, Великої Британії та інші партнери, які допомагають Україні з гуманітарними ініціативами.
Серед учасників були гуманітарний координатор/координатор системи ООН в Україні Деніс Браун, директор з питань розвитку Посольства Великої Британії в Україні Стефан Кософф, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, експерт з гуманітарної допомоги Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги Самуель Марі-Фанон.
Ініціативу PeReHID створили навесні 2023 року. Цілі ініціативи – підтримка сталого переходу від екстреного гуманітарного реагування до відбудови та стратегічних проєктів стійкості. А також посилення національних систем та підтримка урядової програми реформування системи соціального захисту.
Нагадаємо, "ЄКров": в Україні запрацює інформаційна система донорства
Софія Ратинська - pravdatutnews.com


