У 2024 році Румунія не виділила коштів на утримання українських біженців

У 2024 році Румунія не виділила коштів на утримання українських біженців

Румунія у 2024 році не виділила жодних коштів на утримання біженців з України. Станом на лютий там перебувало понад 78 тис. українців.

Такі дані оприлюднила генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій Румунії (IGSU), передає Euractiv.

За даними IGSU, біженці з України отримали певну фінансову підтримку в лютому, проте це були виплати кінця 2023 року. Щодо видатків за січень і лютий 2024 року, IGSU заявила, що "були зроблені кроки з вищими структурами для виділення необхідних коштів після отримання запитів від місцевих органів державної влади". Однак IGSU не може оцінити, коли вона отримає потрібні суми.

Euractiv зазначає, що у 2023 році допомогу українським біженцям також затримали через дефіцит бюджету, що призвело до протестів кількох десятків українців перед міністерством фінансів у листопаді того ж року.

До квітня 2023 року допомога надавалася в межах програми 50/20. Так, держава виділяла 50 леїв (10 євро) на проживання і 20 леїв на щоденне харчування українських біженців. Ці кошти перераховували румунським родинам, які їх приймали.

З травня 2023 року уряд Румунії зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2 000 леїв (402 євро) для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на людину на витрати на харчування. Румунія посідає восьме місце в ЄС за кількістю українських біженців.

Нагадаємо, Європейські солдати не воюватимуть в Україні - міністр оборони Естонії

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Укрзалізниця запускає новий ресурс з повідомленнями про евакуаційні потяги Укрзалізниця запускає новий ресурс з повідомленнями про евакуаційні потяги
Компанія запустила сайт для пасажирів, де можна буде отримати всю актуальну інформацію про евакуаційні рейси
Loading...
Load next