Австралія заборонила соцмережі для дітей до 16 років: виняток — YouTube

Австралія заборонила соцмережі для дітей до 16 років: виняток — YouTube
Закон зобов’язує власників Instagram, TikTok та інших заблокувати доступ

28 листопада Австралія ухвалила закон про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з новим законом, власники соціальних мереж (Instagram, Facebook, X, Snapchat, TikTok та інші) зобов’язані заблокувати доступ до платформ для неповнолітніх, або ж їм загрожують штрафи до 49,5 мільйона австралійських доларів (приблизно $32 мільйони).

Випробування методів забезпечення дотримання цієї заборони розпочнеться в січні, а сама заборона набуде чинності через рік.

У Франції та деяких штатах США також існують закони, які обмежують доступ неповнолітніх до соціальних мереж без дозволу батьків, однак австралійська заборона є найжорсткішою серед них. Цей закон можна вважати одним із найбільш суворих обмежень, що стосуються великих технологічних компаній.

Цікаво, що організації, які захищають права дітей, виступали проти цього закону, однак більшість батьків підтримали його. За результатами останніх опитувань, 77% австралійців позитивно оцінюють цю заборону.

Однак новий закон може погіршити відносини Австралії із ключовим союзником — Сполученими Штатами. Власник компанії X Ілон Маск, центральна фігура в адміністрації новообраного президента Дональда Трампа, заявив у своєму дописі, що це виглядає як спосіб контролювати доступ до інтернету для всіх австралійців.

Техкомпанії, в тому числі Alphabet, чия дочірня компанія YouTube підпадає під виняток із цього закону, оскільки широко використовується у школах, стверджували, що ухвалення закону слід відкласти до завершення судового процесу щодо перевірки віку.

Австралійська комісія з прав людини висловила занепокоєння, що новий закон може порушити права молоді, обмежуючи їхню можливість активно брати участь у суспільному житті. У той же час, захисники конфіденційності попереджають, що він може призвести до збільшення збору персональних даних та посилення державного контролю на основі цифрової ідентифікації.

Наприкінці процесу до законопроєкту була внесена поправка, яка вимагає від платформ надавати альтернативні способи підтвердження особи без необхідності завантажувати документи.

Нагадаємо, Штучний інтелект тепер може відтворювати особистість людини після двогодинного інтерв’ю

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Loading...
Load next