Україна впроваджує трансплантацію тканин за європейськими стандартами – рішення уряду

Кабінет міністрів затвердив постанову, яка регулює процес трансплантації тканин в Україні. Зміни внесені відповідно до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» з урахуванням європейських директив та положень Угоди про асоціацію з ЄС.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Документ визначає процедуру вилучення, зберігання, тестування, обробки та використання тканин для трансплантації, а також встановлює вимоги до їхньої якості. До трансплантації входитиме пересадка фрагментів кісток, сухожиль, зв’язок, судин, серцевих клапанів та інших елементів опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, нові правила дозволять створювати у лікарнях госпітальні банки тканин. Це стане важливим кроком у наданні допомоги як військовим і цивільним з важкими травмами, так і пацієнтам із вродженими вадами чи складними захворюваннями, які потребують реконструктивних та пластичних операцій.
Контролювати діяльність медичних закладів, що здійснюватимуть трансплантацію тканин, а також вести реєстр госпітальних банків і відстежувати можливі ускладнення після операцій буде Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
На сьогодні трансплантація тканин в Україні не проводиться, хоча щорічно понад 20 тисяч українців потребують таких операцій. Для порівняння, у США щороку виконують понад 2,5 мільйона подібних процедур, а в країнах Європи потребу в донорських матеріалах забезпечують госпітальні банки тканин.
У МОЗ зауважують, що впровадження аналогічної системи в Україні дозволить не лише рятувати життя пацієнтів, які потребують трансплантації, але й гарантуватиме якість та безпечність анатомічних матеріалів, запобігаючи можливій передачі захворювань.
Нагадаємо, В Україні вперше презентували крилату ракету "Трембіта"
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





