В Україні запустили сайт з відстеження пересування російських військ

В Україні запустили сайт з відстеження пересування російських військ
На сайті є тематичні новини та сторінка, на якій регулярно оновлюються дані щодо кількості та місцеперебування російських військ.

В Україні запустили сайт 7.62 project, який відстежує пересування російських військ на кордоні України. Його засновницею та авторкою стала Марго Гонтар — міжнародна журналістка "Голосу Америки" та співзасновниця проєкту StopFake.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на "Детектор Медіа".

Марко Гонтар розповіла в коментарі "Детектору медіа", що задум проєкту з'явився в грудні 2021 року. 27 січня його вивели публічно в онлайн. Зараз працює тестова версія, яку планують покращувати. На сайті є тематичні новини та сторінка, на якій регулярно оновлюються дані щодо кількості та місцеперебування російських військ.

Завдання проєкту, за словами засновниці, — стати агрегатором, де буде збиратись максимально повна та актуальна інформація про пересування військ РФ поряд із кордоном України. Це дозволить відчути реальні масштаби загрози і розвінчуватиме фейки і пропаганду Кремля щодо відсутності російських військ в Україні чи на кордоні.

Тому ми вирішили, що важливо, щоб на старті проєкт був саме російською та англійською мовами — щоб протидіяти контенту кремлівських медіа та пропаганди. Українська версія вже в розробці, — пояснила пані Гонтар.

Вона зазначає, що наразі велика частина інформації надходить від самих свідків пересування — цьому сприяють соціальні мережі. 

Але подібних відео дуже багато, і вони потребують аналізу та внесення в контекст. Саме цим ми і займаємось, спираючись на власне розслідування та на аналіз інших авторитетних розслідувальних груп. Для перевірки ми використовуємо техніки OSINT-розвідки на основі відкритих даних — медіа, публікацій, соціальних мереж, даних супутників, перельотів тощо, звертаємось за необхідності до наших експертів та джерел», — розповіла Марго Гонтар.

Проєкт волонтерський, приєднатись до нього може будь-хто. Для цього можна написати сторінці 7.62 project у фейсбуці, на пошту [email protected] або особисто Марго Гонтар. За цією ж адресою можна надсилати свідчення та докази переміщення російських військ.

У проєкті є кілька постійних учасників, волонтерів та експертів, до яких ми звертаємось, з різних країн світу. Це журналісти, експерти з боротьби з дезінформацією, експерти з OSINT, IT, колишні та теперішні військові. Ми тільки починаємо, і ця мережа розширюється, — каже Марго Гонтар.

Нагадаємо, в ЄС стривожені скупченням військ РФ біля кордонів України.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
"Повітряна тривога" 3.0: сповіщення про вуличні бої, загрозу артобстрілу та інші оновлення "Повітряна тривога" 3.0: сповіщення про вуличні бої, загрозу артобстрілу та інші оновлення
Застосунок "Повітряна тривога" від Ajax Systems отримав оновлення. Тепер у додатку з'явилася інформація про вуличні бої та багато іншого.
В Україні запрацював корисний застосунок для власників загублених тварин В Україні запрацював корисний застосунок для власників загублених тварин
Застосунок доступний для користувачів iOS та Android.
Loading...
Load next