Кінець існування людства: що буде з Землею у разі ядерної війни (думка вчених)

Кінець існування людства: що буде з Землею у разі ядерної війни (думка вчених)

Вчені з різних країн висловили свою думку щодо того, чим може обернутися для Землі та людства ядерна війна. Дослідили створені моделі кількох різних сценаріїв розвитку подій. При цьому ядерна війна може статися між США та Росією, між Пакистаном та Індією. Усі варіанти закінчуються вкрай сумно для нашої планети та її жителів.

Про це повідомляє Daily Mail, передає "Всвіті".

Незалежно від того, хто розпочне ядерну війну, результат буде сумним. Почати бомбардувати можуть Пакистан, Індія чи Росія. Після того, як дим потрапить у верхні шари атмосфери, він почне швидко поширюватися по всій планеті, що позначиться на всьому людстві, – говорить Шеріл Харрісон з Університету Луїзіана.

Ядерні удари стануть причиною того, що в атмосферу піднімуться мільярди тонн диму, а також чорного вуглецю, які швидко поглинатимуть сонячне світло. Фахівці вважають, що за місяць після ядерного вибуху температура на Землі знизиться мінімум на 7 градусів. Це навіть більше, ніж було під час льодовикового періоду.

Після того, як дим повністю розвіється, температура повітря може залишитися такою ж і не повернеться до своїх попередніх показників. Похолодання спровокує те, що морський лід розшириться щонайменше на 15 мільйонів кілометрів, а потім збільшиться у висоту на два метри. У зв’язку з цим будуть відрізані шляхи до найбільших портів світу.

Крига розшириться навіть на ті регіони, де фіксується помірний клімат. У Північній півкулі взагалі припиниться судноплавство. Подібні зміни залишатимуться на планеті щонайменше кілька тисячоліть. Ядерна війна спричинить те, що людство зіткнеться з «невеликим льодовиковим періодом».

Через різку зміну температури та недостатню кількість світла загине багато водоростей, тому в океані виникне «голод». Почнуть вимирати риби, а також багато морських рослин. Океани відновлюватимуться набагато довше, ніж суша. Вчені дуже сподіваються, що ядерної війни вдасться уникнути, адже це може стати кінцем існування людства.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія застосує ядерну зброю, якщо це буде потрібно для «захисту суверенітету» рф.

Карина Бовсуновськаpravdatutnews.com

Loading...
Load next