Компанія Маска розробляє мережу супутників для розвідки США

Компанія Маска розробляє мережу супутників для розвідки США

Компанія SpaceX Ілона Маска ймовірно розробляє мережу із сотень розвідувальних супутників за таємним контрактом із розвідкою США.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на п’ятьох співрозмовників, поінформованих про це питання. 

Створенням мережі займається підрозділ SpaceX Starshield. Вартість контракту, укладеного ще у 2021 році з Національним розвідувальним агентством (NRO), складає 1,8 млрд доларів. Від цього агентства інформацію отримують ЦРУ і Пентагон.

Співрозмовники кажуть, що у разі успішного розгортання нової мережі США отримають можливість швидко виявляти потрібні цілі практично у будь-якій точці світу. За їхніми словами, з 2020 року у космос вже запустили десяток прототипів. 

У базі даних про супутники, які є на орбіті, знайшлися кілька супутників SpaceX, про які не заявляла ні компанія, ні урядові агентства. Двоє джерел кажуть, що це і є прототипи мережі Starshield.

Мережа має бути окремою від комерційних супутників для зв’язку Starlink, для якої SpaceX розмістила в космосі вже близько 5500 супутників. Також вважається, що ці супутники будуть більш стійкими до потенційних спроб завдати їм шкоди. 

Reuters не змогли з’ясувати, коли нова мережа може запрацювати та які ще компанії беруть участь у програмі за іншими контрактами.

У SpaceX відмовилися коментувати, а в NRO визнали, що працюють над розробкою складної сучасної системи супутників для стеження у співпраці з багатьма іншими державними і недержавними партнерами, але не стали розкривати конкретики щодо участі SpaceX.

Нагадаємо, На Рівненщині чоловік переробляв старі пістолети на нові і незаконно продавав їх

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
SpaceX вивела на орбіту ще супутники Starlink (відео) SpaceX вивела на орбіту ще супутники Starlink (відео)
Раніше SpaceX втратив 40 супутників Starlink через магнітні бурі.
Loading...
Load next