В Україні зменшився дохід від ІТ-експорту, але галузь залишилася найприбутковішою

В Україні зменшився дохід від ІТ-експорту, але галузь залишилася найприбутковішою
У 2024 році українські айтішники продовжують лідирувати в експорті послуг, приносячи в середньому 530 мільйонів доларів на місяць

ІТ, як і раніше, становить найбільшу частку експортованих послуг. Але сума заробленого українськими айтівцями зменшилася.

Про це пише «Опендатабот», посилаючись на дані Національного банку України.

У 2024 році загальний обсяг експорту послуг України досяг 14,09 мільярда доларів. Це на 4% більше порівняно з попереднім роком, однак на 4% менше, ніж у рекордному 2021-му році. ІТ-сектор, незважаючи на зниження доходів, залишається головним двигуном економіки, займаючи 37,7% у загальній структурі експорту послуг.

Загалом українські айтівці заробили 5,31 мільярда доларів у 2024 році, що на 4,4% менше, ніж у 2023-му. Торік середній місячний дохід від експорту ІТ-послуг складав 555 мільйонів доларів, що також є деяким зниженням порівняно з 2022 роком, коли цей показник досягав 600 мільйонів доларів на місяць. Попри зменшення суми, ІТ-галузь все одно залишається однією з найбільш прибуткових для країни.

Нагадаємо, iPhone 17 Air: Apple готує найтонший смартфон у своїй історії

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
До кінця року в Україні 3 тисячі сіл планують підключити до швидкісного інтернету До кінця року в Україні 3 тисячі сіл планують підключити до швидкісного інтернету
В Україні запустили платформу де збирається уся інформацію про програму підключення до оптичного інтернету, на яку цьогоріч планують витратити 500 мільйонів гривень.
В Україні 1 ГБ мобільного інтернету коштує 0,75 долара В Україні 1 ГБ мобільного інтернету коштує 0,75 долара
Британські аналітики провели дослідження у 230 країнах світу та оновило рейтинг за рівнем доступності мобільного інтернету, в якому Україна займає 31-е місце.
В Україні відтермінували запуск 5G: у бюджеті не вистачає коштів В Україні відтермінували запуск 5G: у бюджеті не вистачає коштів
Причиною відтермінування стала відсутність державного фінансування необхідних для запуску 5G наукових досліджень.
Loading...
Load next