Штучний інтелект відкриє шлях до розуміння мови тварин: новий прорив у науці
Неурядова організація Earth Species Project розробила технологію штучного інтелекту NatureLM, що дозволить людям розуміти комунікацію тварин, а також змінить підхід до екологічних проблем.
Про це повідомляє Axios.
Технологія може не лише розкрити таємниці поведінки тварин, а й змінити підхід до їхніх прав.
Модель вже вміє ідентифікувати види тварин, визначати їхній вік та стан, а також розпізнавати комунікаційні моделі навіть у невідомих раніше видах.
NatureLM тренувалася на даних, що включають людську мову, звуки природи й інші типи інформації, щоб краще зрозуміти зв’язок між тваринами та навколишнім світом. Модель здатна, зокрема, розпізнавати сигнали тривоги або гри у тварин, що може мати велике значення для екології та вивчення поведінки диких видів.
Роль ШІ у вирішенні екологічних проблем
NatureLM є частиною ширшої ініціативи використання штучного інтелекту для вирішення глобальних екологічних проблем. Наприклад, Microsoft нещодавно презентувала систему SPARROW, що вимірює біорізноманіття у віддалених регіонах, використовуючи сонячні сенсори та акустичні монітори.
«Ми віримо, що ШІ дозволить розшифрувати комунікацію тварин і відновить зв’язок між людьми та природою», — сказала Кеті Закаріан, генеральна директорка Earth Species Project. Вона також зазначила, що це має особливу важливість у контексті кризи біорізноманіття.
Штучний інтелект у боротьбі з кліматичними змінами
Розшифровка тваринних мов вимагає значних зусиль, оскільки ці комунікаційні системи є складними й іноді ще невідомими для науки. Наприклад, птахи використовують різні звуки для співу та сигналів тривоги, а собаки прерій мають розвинену систему «іменників» і «прикметників» для опису хижаків.
Незважаючи на потенціал таких технологій, існують і виклики. Зростання енергоспоживання штучного інтелекту може ускладнити досягнення вуглецевої нейтральності.
«Енергетична потреба ШІ — це виклик, який треба вирішувати разом із іншими етичними питаннями використання», — підсумувала Закаріан.
Раніше стало відомо, що провідні технологічні компанії Microsoft, Meta, Google та Amazon вже витратили понад $125 мільярдів на інвестиції у розвиток штучного інтелекту за перші вісім місяців 2024 року.
Нагадаємо, Україна автоматизує дрони за допомогою ШІ
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com