Чоловік з паралічем зміг керувати дроном завдяки мозковому чипу з ШІ

Чоловік з паралічем зміг керувати дроном завдяки мозковому чипу з ШІ
Чоловік, паралізований після травми хребта, вперше зміг керувати дроном у віртуальній реальності завдяки мозковому чипу

Мозковий чип зі штучним інтелектом допоміг чоловіку з паралічем усіх чотирьох кінцівок через травму хребта покерувати дроном у віртуальній реальності. 

Дослідження опублікували в журналі Nature Medicine.

Чип зчитував сигнали про намір рухати пальцями рук, а алгоритм штучного інтелекту перетворював їх у команди для керування дроном. Така технологія має потенціал надати людям з паралічем відчуття незалежності та можливості соціальної взаємодії, яке часто їм бракує.

Як працює чип зі штучним інтелектом?

Штучний інтелект для управління дроном був розроблений вченими зі Стенфордського університету та протестований на чоловікові з мозковим імплантом від Blackrock Neurotech. 

Спочатку пацієнта навчили думати про рухи вказівного, середнього, підмізинного, мізинця та великого пальця в різних напрямках. Імплант зчитував сигнали про ці рухи і передавав їх штучному інтелекту, який навчався розрізняти їх. Однак, одним з обмежень цієї технології є те, що штучний інтелект потребує індивідуального навчання для кожного пацієнта.

Завдяки такому підходу вдалося створити чотири команди, поєднання яких дозволило керувати дроном у віртуальній реальності та проходити складну смугу перешкод. Як повідомили науковці, вони обрали віртуальний дрон через питання безпеки, утім їхній підхід дозволив би керувати й справжнім квадрокоптером. Вибір саме на дрон впав через бажання самого учасника, хоча створений науковцями алгоритм може знайти застосування й для гри в комп’ютерні ігри, які часто допомагають пацієнтам з паралічем розважитися та поспілкуватися з людьми, не покидаючи дому.

Як нейрочипи допомагають людям із паралічем

Швейцарські вчені розробили мініатюрний мозковий імплант, який здатний з точністю до 91% перетворювати уявлене написання літер на текст.

Австралійські дослідники створили нейрочип, який можна вводити в мозок через кровоносні судини, замінюючи традиційну хірургічну операцію. Цей чип дозволив пацієнтам управляти комп’ютером за допомогою тільки думок.

Перший пацієнт із чипом Neuralink пограв у шахи в прямому етері та зізнався, що також грав у відеогру Civilization VI. А другий пацієнт зміг за допомогою чипа пограти в Counter-Strike 2.

Нагадаємо, AirPods Pro 2 отримають функції слухових апаратів

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Український дрон SOVA 10 допустили до використання на фронті Український дрон SOVA 10 допустили до використання на фронті
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Силах оборони новий український ударний дрон SOVA 10
Loading...
Load next