Українців почали штрафувати за "старі" права водія: чи можна не сплачувати штрафи за таке "порушення"?

Українців почали штрафувати за "старі" права водія: чи можна не сплачувати штрафи за таке "порушення"?
Зміна посвідчення фіксується у державному реєстрі, відповідно попередній документ стає недійсним при видачі нового.

Поліцейські почали виписувати штрафи українцям, у яких є посвідчення водія старого зразка. Про це повідомляє Центр Авто.

Правоохоронці посилаються на частину 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Оскільки штрафи за керування транспортними засобами без відповідної категорії у посвідченні виросли з 510 гривень до 3400, відповідно увага правоохоронців стала пильнішою та почастішали випадки перевірки посвідчень водія.

Зазначимо, що у 2008 році категорії транспортних засобів в Україні розділили на підкатегорії:

 • А розділили на А (мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні ТЗ, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб.см. і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше) та А1 (мопеди, моторолери та інші двоколісні/триколісні ТЗ, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт)
 • В на В (автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг., а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, — 8) та В1 (квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні/чотириколісні ТЗ, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.)
 • С на С (призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кг.) та С1 (призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кг.)
 • D на D (призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16) та D1 (призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16).

Проте, підкатегорії вказано далеко не у всіх посвідченнях.

На сьогодні в Україні чинними вважаються посвідчення водія чотирьох зразків:

 • радянський зразок (виданий до 1993 року)
 • “ламіноване” посвідчення водія (видане у період 1993-2011 років)
 • пластикове посвідчення (видане з 29 березня 2011 року)
 • оновлене пластикове посвідчення водія (після 01.04.2021).

Хоч і штрафувати за посвідчення старого зразка вже почали, приводів для переживань немає. Обмін старого посвідчення водія на нове є рекомендацією, а не зобов’язанням — так передбачено в Законі. Тобто постанову про накладення штрафу можна сміливо йти оскаржувати у суд, оскільки у Законі про поділ категорій транспортних засобів, зазначених у посвідченні водія, на підкатегорії чітко прописано, що “посвідчення можу бути обміняно”. Не “повинно бути обміняно”, а “може”!

До слова, водії, які мають посвідчення водія старого зразка, можуть обміняти його на нове, не складаючи іспитів. Для обміну потрібно лише подати документи до СЦ МВС. Список документів:

 • паспорт громадянина України, або інший документ, який засвідчує особу та підтверджує громадянство,
 • копія індивідуального податкового номера (Реєстраційний номер облікової картки платника податків, він же ІПН),
 • меддовідка допуску до керування ТЗ,
 • документ про зміну персональних даних (якщо такі були),
 • квитанція із оплатою держпослуг.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за минулий рік українці витратили рекордну суму на купівлю нових автомобілів.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Не для всіх: штрафи за порушення ПДР пропонують підвищити у 10 разів Не для всіх: штрафи за порушення ПДР пропонують підвищити у 10 разів
Торкнеться це лише окремої категорії власників автомобілів.
Їхали в службовому автомобілі у відрядження: на Одещині троє поліцейських загинули у ДТП (фото) Їхали в службовому автомобілі у відрядження: на Одещині троє поліцейських загинули у ДТП (фото)
Автомобіль, в якому їхали загиблі, з’їхав у кювет, зіштовхнувся з бетонною опорою і перекинувся.
"Наркотичний" скандал з "слугою народу" Брагарем: поліцейських, які зупинили депутата відсторонили від обов'язків (відео) "Наркотичний" скандал з "слугою народу" Брагарем: поліцейських, які зупинили депутата відсторонили від обов'язків (відео)
Патрульні не включили камеру при затриманні народного депутата від "Слуги народу", що є грубим порушенням інструкції.
Loading...
Load next