Не для всіх: штрафи за порушення ПДР пропонують підвищити у 10 разів

Не для всіх: штрафи за порушення ПДР пропонують підвищити у 10 разів
Торкнеться це лише окремої категорії власників автомобілів.

В парламенті вирішили підвищити штрафи в десять разів. Щоправда торкнеться це лише окремої категорії власників автомобілів, передає Auto24.

Власників автомобілів, вартість яких перевищує 85 тисяч доларів, штрафуватимуть у десятикратному розмірі. Про це йдеться у законопроекті № 7026 який вже направлено на розгляд комітетів. У пояснювальній записці зазначено, що метою проекту є підвищення відповідальності на дорозі для власників елітних автомобілів.

Зазначається, що законопроектом передбачено запровадження поняття “елітний транспортний засіб” — легковий автомобіль, середньоринкова вартість якого перевищує 375 розмірів встановлених законом розмірів мінімальних заробітних плат (включно). З 1 січня розмір мінімальної зарплати в Україні 6500 грн, таким чином елітний автомобіль, якщо ціна складає 2 437 500 грн. Тобто приблизно 85 000 доларів США.

За словами авторів, середньоринкова вартість елітних транспортних засобів буде визначатися Міністерством економіки України за методикою, затвердженою урядом. Ці переліки до 1 лютого кожного року будуть розміщуватися Міністерством економіки України на своєму офіційному веб-сайті сайті.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП) та Кримінального кодексу України (КК) та збільшити у 10 разів розміри штрафів, які передбачені КУАП за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, порушенні правил дорожнього руху, вчинені при керуванні елітним транспортним засобом.

Наприклад, на сьогодні перевищення швидкості в населених пунктах більше ніж на 20 км/год карається штрафом у 340 грн, тобто для власників елітних автомобілів ця цифра складатиме 3400 грн за керування без прав передбачено штраф 3400 грн, для елітних автомобілів ця цифра буде 34 000 грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за минулий рік українці витратили рекордну суму на купівлю нових автомобілів.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Українців почали штрафувати за "старі" права водія: чи можна не сплачувати штрафи за таке "порушення"? Українців почали штрафувати за "старі" права водія: чи можна не сплачувати штрафи за таке "порушення"?
Зміна посвідчення фіксується у державному реєстрі, відповідно попередній документ стає недійсним при видачі нового.
Перший місяць дії нових штрафів: що думають львів'яни (відео) Перший місяць дії нових штрафів: що думають львів'яни (відео)
Місяць дії нових штрафів минув. 17 березня Верховна Рада посилила відповідальність за порушення низки ПДР. Відтак, суми стягнень для керманичів зросли не на жарт.
Львівський суд оштрафував п'яного водія на 51 тисячу гривень Львівський суд оштрафував п'яного водія на 51 тисячу гривень
Личаківський районний суд Львова оштрафував водія, який двічі впродовж року сідав за кермо у стані алкогольного сп'яніння. За численні випадки водіння в нетверезому стані його позбавили права керувати авто на 10 років.
Loading...
Load next