Створення газового хабу на території України
Вчора у Києві розпочався «Український газовий інвестиційний конгрес», націлений на залучення міжнародних інвесторів і партнерів для досягнення амбітних цілей: відмова від імпорту природного газу через 5 років та вуглецевої нейтральності до 2040 року. Зважаючи на виклики для енергетичної безпеки в Європі та Україні, перший день заходу був присвячений розкриттю газового потенціалу України.
Одна з стратегічних цілей – створення газового хабу на території України. Ми маємо для цього всі можливості: одні з найбільших підземних газосховищ, одну з найбільш розгалужених систем транспортування і розподілу природного газу, власний видобуток з потенціалом до збільшення, ми маємо гарний попит на газ – у нас є ринок. Правила ринку, які діють в Україні, повністю адаптовані до європейських. Нема проблем для віртуального імпорту, віртуального експорту. Газовий хаб фактично допоміг би забезпечити весь регіон стабільним доступом до запасів природного газу, – зазначив заступник міністра енергетики Максим Немчинов .
Він наголосив, що глибоководні українські порти можуть приймати судна із скрапленим газом. Також є місця для побудови терміналів, щоб передавати газ у мережу і продовжувати його транзит і постачання до Європи. Водночас Україна налаштована на збільшення власного видобутку газу.
Ми налаштовані на збільшення видобутку в Україні і на скорочення споживання – тобто, ефективне споживання власних ресурсів, щоб перетворити Україну з імпортозалежної в експортоорієнтовану країну, - наголосив Максим Немчинов.
На завершення першого дня конгресу Нафтогаз підписав меморандуми про взаєморозуміння з іноземними компаніями – Dragon Oil із ОАЕ, азербайджанською SOCAR AQS, американськими Helmerich & Payne, Inc. (“H&P”) і 3 Seas Energy. Ці зустрічі формують основу для майбутніх партнерств, що плануються в межах нових стратегічних проєктів, таких як освоєння ділянок Чорного моря і покладів газу щільних порід, а також за напрямом збільшення ефективності видобутку на виснажених родовищах.
Анастасія Фаль - pravdatutnews.com