За добу ціна на електроенергію в Україні зросла на 26%

Середньозважена ціна на електроенергію в Україні на ринку "на добу вперед" (РДВ), який є головним орієнтиром для всіх сегментів ринку, за добу зросла на 25,6% - до 3491 грн за МВт-год.
Про це повідомляє інформаційне агентство УНІАН з посиланням на дані держпідприємства "Оператор ринку".
Станом на 1 листопада ціни на електроенергію в зоні "Об'єднана енергосистема України" в піковому навантаженні на добу зросли на 39,2% - до 3999,9 грн за МВт-год, в базовому навантаженні — на 27,6% - до 3208 грн за МВт-год, а в години мінімального навантаження – на 10,7% – до 2416 грн за МВт-год.
Таким чином, середньозважена ціна на електроенергію, яку купують підприємства і бізнес в зоні "Об'єднана енергосистема України", за день зросла майже на 26% - до 3491 грн за МВт-год, - йдеться у повідомленні УНІАН.
Зростання ціни могло бути зумовленим скасуванням імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, який планували відновити з 1 листопада. Також причиною можуть бути низькі запаси вугілля на складах.
Середньозважена ціна на електроенергію в торговельній зоні "Бурштинський острів", що виробляє електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, за день підвищилася незначним чином і склала 2199,47 грн за МВт-год.
Підвищення вартості електроенергії зрештою примушує підприємців підвищувати ціни на свою продукцію.
Збільшення цін на електроенергію призводить до того, що підприємці змушені підвищувати ціни на свою продукцію.
Софія Курнат - pravdatutnews.com





