Економіка, яка працює, – це забезпечення наших захисників на фронті, – Зеленський (відео)

Економіка, яка працює, – це забезпечення наших захисників на фронті, – Зеленський (відео)
Зеленський наголосив: працювати потрібно уже й варто звикнутися із думкою, що не можна чекати моменту, коли жодного пострілу не буде.

Щоб компенсувати втрати в економіці, спричинені повномасштабним вторгненням Росії, Україні потрібна допомога держав-партнерів і міжнародних інституцій, а також відновлення роботи бізнесу.

Про це сказав Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ, передає ПравдаТУТ News.

Він зазначив, що дефіцит державного бюджету України становить 7 млрд євро щомісяця.

Складна ситуація. Я кажу відверто. Як нас підтримують ті чи інші партнери, можна буде побачити в кінці місяця. Ці суми знають усі – Євросоюз, Сполучені Штати, Британія, наші люди, – зауважив Володимир Зеленський.

Президент упевнений, що наша держава вийде із цієї складної ситуації, адже українці, які залишили свої домівки на початку війни, повертатимуться додому й працюватимуть.

Перший місяць, 7 мільярдів. Складна історія, пов’язана з тим, що нам потрібен був повний імпорт, «гуманітарка». Ми не звертали уваги, як це доправляється. Нас цікавило дуже швидке наповнення харчовими продуктами й медичними засобами всіх міст, які завтра можуть бути окупованими. У цьому було завдання. Якщо окупували місто – там уже все повинно бути, – сказав Глава держави. 

Володимир Зеленський зазначив, що за таких обставин митниця та податкова служба не могли працювати в повноцінному режимі. 

За словами Президента, Україна вже одержала фінансову підтримку від Міжнародного валютного фонду. Також опрацьовується декілька програм допомоги.

Водночас ви повинні розуміти: якщо війна триватиме, вона буде нас виснажувати, – зауважив Глава держави. 

Однак, як зазначив Володимир Зеленський, якщо українці повернуться на робочі місця, це зменшить потребу держави в міжнародній фінансовій допомозі.

Для цього потрібно, щоб країна працювала й жила, незважаючи на те, що війна. Треба звикнутися з думкою, що не варто чекати моменту, коли жодного пострілу не буде. Може бути по-різному. Тому треба працювати. А якщо працюєш – треба витрачати гроші, – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що економіка, яка працює, – це забезпечення наших захисників на фронті.

Економіка повинна запуститися. Без неї грошей на нашу армію не буде. І це головне. У наших військових – високі заробітні плати. А де ці гроші брати? Повинна працювати економіка, – наголосив Володимир Зеленський.

Державні підприємства також мають стабільно функціонувати навіть в умовах воєнного стану, зазначив Президент. Тому Верховна Рада ухвалила закон щодо моніторингу та нейтралізації загроз національній безпеці України і їх впливу на діяльність державних підприємств і банків.

І якщо вони не працюють, а рішення ухвалює керівник чи наглядова рада, то є формат, завдяки якому можна змінити будь-яку людину в керівництві, – сказав Глава держави.

Якщо ж підприємство працює, то до нього немає питань, резюмував Президент.

Нагадаємо, Мінфін допускає, що втрата ВВП через війну рф проти України може становити до 50%.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Економічні виклики України під час війни (відео) Економічні виклики України під час війни (відео)
Попри те, що перед українськими підприємствами постало багато викликів, влада пропонує кроки для їх вирішення, а народ готовий працювати не покладаючи рук.
Посівна у воєнний час: аграріям спростили доступ до пального і пестицидів Посівна у воєнний час: аграріям спростили доступ до пального і пестицидів
Посівна в Україні через холодну погоду зсувається на кінець березня, а в деяких областях — навіть на першу декаду квітня. Це дасть змогу аграріям краще підготуватися до виходу в поле, повідомив Лещенко.
Loading...
Load next