Італія запропонувала утричі знизити ліміт цін на газ у Європі

Італія запропонувала утричі знизити ліміт цін на газ у Європі
Міністр енергетики Італії Джильберто Пікетто Фратін закликав Європейський Союз продовжити дію надзвичайного ліміту цін на газ, встановивши його на рівні 50–60 євро за мегават-годину

Міністр енергетики Італії Джильберто Пікетто Фратін закликав Європейський Союз продовжити дію надзвичайного ліміту цін на газ, встановивши його на рівні 50–60 євро за мегават-годину.

Про це повідомляє Reuters.

Чинний ліміт, який спливає наприкінці цього місяця, передбачає обмеження цін лише у разі перевищення рівня 180 євро за мегават-годину. Такий рівень цін спостерігався лише в перші дні російсько-української війни.

ЄС має продовжити дію обмеження, але знизити його до 50 або 60 євро, щоб уникнути цінового шоку, — заявив Фратін під час радіоінтерв’ю.

Міністр запевнив, що в Італії достатньо запасів газу для стабільного проходження зимового періоду. Станом на сьогодні сховища країни заповнені на 80%.

На фоні холодної погоди ціни на газ у Європі коливаються близько 50 євро за мегават-годину, що є 14-місячним максимумом. Темпи використання запасів газу у сховищах регіону найвищі за весь період кризи, спричиненої війною.

Зараз європейські сховища заповнені на 72%, порівняно з 86% у той самий час минулого року. Водночас ризику негайного дефіциту в регіоні немає.

Ціна на газ у Європі залишається стабільною, навіть після того, як Україна з 1 січня 2025 року припинила транзит російського газу, перекривши ключовий маршрут постачання. Європейська комісія оцінила цей крок як такий, що матиме "незначний" вплив на ринок.

Нагадаємо, Україна припинила транзит російського газу через свою територію

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
Loading...
Load next