250 євро за Covid-сертифікат: на Вінниччині затримали ділків за продаж фіктивних паспортів вакцинації (відео)

250 євро за Covid-сертифікат: на Вінниччині затримали ділків за продаж фіктивних паспортів вакцинації (відео)
У злочинній діяльності чоловікові сприяли медичні працівники, яким він постачав клієнтів. Невакциновані громадяни отримували  електронні  Covid-сертифікати, які відображалися у застосунку «Дія».

Слідчі Вінницького районного управління поліції спільно з поліцейськими відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області за сприяння Мінцифри задокументували злочинну діяльність ділків, які торгували підробленими документами про вакцинацію. Зловмисники за 250 євро вносили дані клієнтів до електронної системи охорони здоров’я. В ході санкціонованих обшуків за місцем роботи фігурантів кримінального провадження вилучені речові докази. Про це повідомляє Національна поліція.

За попередньою інформацією, вінницький підприємець налагодив продаж фіктивних сертифікатів про вакцинацію із внесенням інформації до електронної системи охорони здоров’я.

Фото: Нацполіція

Він розмістив у закритих групах месенджерів з приблизною кількістю близько трьох тисяч осіб рекламу своїх послуг. У злочинній діяльності йому сприяли медичні працівники, яким він постачав клієнтів. Невакциновані громадяни отримували  електронні  Covid-сертифікати, які відображалися у застосунку «Дія».

У межах документування злочинної діяльності зловмисників поліцейські провели контрольовані закупівлі сертифікатів про вакцинацію.

27 жовтня під час проведення обшуків за місцем роботи сімейного лікаря у м. Хмельницькому та підприємця у м. Вінниці вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази злочинної діяльності.

Фото: Нацполіція

Наразі слідство готує матеріали для оголошення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

За такий злочин передбачено покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Коментують: начальник Відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Подільського управління кіберполіції Олександр Уляненков, заступник начальника слідчого відділу Вінницького районного управління поліції Олександр Білозор. 

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 

Читайте також
У Таїланді назвали попередню причину смерті українського посла Андрія Бешти У Таїланді назвали попередню причину смерті українського посла Андрія Бешти
Спершу поліція Таїланду заявила, що, за попередніми даними, ознак насильницької смерті посла України в Таїланді Андрія Бешти не виявлено. Дипломат пішов із життя в ніч проти неділі, 30 травня у віці 44 років.
"Червона зона" у Львові: як житиме місто з 30 жовтня (інфографіка) "Червона зона" у Львові: як житиме місто з 30 жовтня (інфографіка)
Відповідне рішення прийняла міська комісія ТЕБ і НС на засіданні 28 жовтня, повідомив на брифінгу мер Львова Андрій Садовий.
У Києві через спробу самогубства помер 15-річний хлопець, батьки якого стали жертвами COVID (відео) У Києві через спробу самогубства помер 15-річний хлопець, батьки якого стали жертвами COVID (відео)
Учора, у Києві 15-річний підліток Денис Родіков спробував накласти на себе руки, стрибнувши з моста. Батьки неповнолітнього хлопця, Володимир та Діана Родікови померли у березні внаслідок ускладнень від коронавірусу, 13 дітей сім'ї залишились сиротами. В тому числі і 15-річний Денис.
Loading...
Load next