Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки - Домбровскіс

Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки - Домбровскіс

Україна потребує суттєвої фінансової та військової допомоги просто зараз, і що ширшим буде коло міжнародних донорів - то краще.

Про це під час дискусії в рамках Мюнхенської безпекової конференції сказав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Очевидно, що ми не маємо втрачати розуміння терміновості. Є багато речей, які Україна потребує просто зараз, - це військова підтримка, фінансова допомога, підтримка для дієздатності економіки. Саме на цьому ми маємо сфокусувати увагу зараз, у цей дуже короткий термін, - наголосив представник Єврокомісії.

Він зауважив, що протягом минулих тижнів з Європи надходили позитивні новини. Німеччина й Франція укладають безпекове партнерство з Україною та оголошують про надання нових пакетів військової допомоги. Країни-члени ЄС погодили виділення 50 мільярдів євро для Українського фонду, наразі євроінституції працюють над тим, щоб здійснити перші виплати з цього фінансування вже на початку березня.

Ми маємо підтримувати цю мобілізацію зусиль з урахуванням дебатів у США. Сподіваємося, що ці дебати в Конгресі будуть завершені позитивно, і ми зможемо розраховувати також на американський внесок у ці зусилля. Ми знаємо, що підтримка надходить також від інших країн G7. Все це необхідно і все це терміново, - зазначив Домбровскіс.

Він уточнив, що у складі новоствореного в бюджеті ЄС Українського фонду із загальної суми у 50 мільярдів євро 33 мільярди – це макрофінансова допомога, інструмент, який буде використовуватися для покриття поточних фінансових потреб України. Ще 17 мільярдів євро – це гранти для відбудови України.

Навіть зважаючи на цю терміновість, ми не маємо втрачати уваги до довгострокової перспективи відновлення України. Для цього призначена суттєва частина Українського фонду. Саме для цього ми маємо багатосторонню донорську платформу для координації цієї роботи з іншими міжнародними донорами. Саме тому ми продовжуємо надавати економічну підтримку для покращення доступу України до європейського ринку вже зараз, у короткостроковій перспективі, і маємо План дій для інтеграції України в Єдиний ринок у середньостроковій перспективі, - зазначив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.

Домбровскіс зауважив, що Єврокомісія разом із партнерами шукає шляхи для спрощення притоку в Україну прямих закордонних інвестицій, оскільки ця важлива тема потребує страхування ризиків, пов’язаних із війною. Єврокомісія надає допомогу у цьому, зокрема, з використанням механізму гарантій від ЄБРР, деякі держави роблять це з використанням можливостей національних експортних кредитних агенцій та інших ініціатив.

Очевидно, що для приватного сектора ризик та оцінки ризиків в Україні дуже високі. Це повертає нас до питання щодо воєнного страхування, це один з елементів, який робить поточне фінансування для України настільки дорогим порівняно зі «звичайними» бізнес-ризиками. Це питання має бути вирішено також за допомогою громадськості та шляхом надання гарантій. Ми маємо досвід в ЄС, як мати справу з такими програмами, наприклад, через програму «Інвест ЄС», багатий досвід у цьому мають європейські фінансові інституції. Тож це питання дуже практичної роботи, щоб це дійсно, відбулося на місцях, - зауважив представник Єврокомісії.

Він додав. що відбудова України потребуватиме великих зусиль з боку міжнародної спільноти, тож що ширшою буде підтримка України, то краще. За словами Домбровскіса, до багатосторонньої донорської платформи нещодавно приєдналися кілька країн, а також деякі учасники у статусі спостерігачів. Ці держави роблять суттєві внески у підтримку України вже у цей час та дивляться у перспективу її майбутнього відновлення.

Нагадаємо, Росія, ймовірно, витратила на війну в Україні вже понад $200 мільярдів ‒ Reuters

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Суд залишив екс-депутата Семенченка під вартою ще до 24 травня Суд залишив екс-депутата Семенченка під вартою ще до 24 травня
Печерський районний суд Києва залишив під вартою колишнього народного депутата Семена Семенченка до 24 травня. Його підозрюють у створенні незаконного збройного формування - приватної військової компанії.
СБУ викрила групу злочинців, які займалися незаконним конвертуванням криптовалюти СБУ викрила групу злочинців, які займалися незаконним конвертуванням криптовалюти
Служба безпеки України виявила незаконне угрупування, яке займалося легалізацією та незаконним переведенням коштів, у тому числі через купівлю криптовалют.
До вересня цього року Україна зможе отримати 600 мільйонів євро від ЄС До вересня цього року Україна зможе отримати 600 мільйонів євро від ЄС
Україна розраховує ще до вересня отримати другий транш та макрофінансову допомогу від Європейського Союзу, розмір якої становитиме – 600 мільйонів євро.
Loading...
Load next