Львівські науковці почали працювати над створенням української вакцини від COVID-19 (відео)

Львівські науковці почали працювати над створенням української вакцини від COVID-19 (відео)
У польській лабораторії тестують майбутню вакцину від коронавірусу, яку виготовили львівські науковці.

Місяці досліджень та кропіткої роботи. Ось тут, в інституті біології клітини рік тому львівські науковці почали працювати над створенням української вакцини від COVID-19. Вона відрізнятиметься від уже наявних своєю розробкою, – кажуть учені. 

Це є прототип. Тобто це є фактично первинний продукт, який має бути дуже гарно протестований спочатку на лабораторних тваринах. Особливість цього продукту є те, що носієм оцього детермінанта вірусного є дріжджова клітина. На її поверхні ми помістили фрагмент С-білка, — пояснює Костянтин Дмитрук, заступник директора з наукової роботи інституту біології клітини.

Саме ці дріжджі й синтезують коронавірусний білок на своїй поверхні.

Таких вакцин зараз на ринку взагалі немає. Але Україна підписала попередній контракт із фірмою американською Нововакс десь на 8 чи 10 млн доз. Тобто на величезну кількість білкової вакцини. Та вакцина приблизно така, яку розробляємо ми. Напрацьовують цей білок в клітинах комах, а ми подібну робимо річ, але напрацьовуємо в клітинах дріжджів, — розповідає Андрій Сибірний, директор інституту біології клітини, академік НАН України.

Ми сподіваємося, що така вакцина такого типу буде так само викликати імунну відповідь. Тобто організми спочатку піддослідних тварин, потім добровольців вироблятимуть антитіла, — ділиться Костянтин Дмитрук.

Науковці кажуть, що перевагою їхньої розробки є економія коштів та прискорений процес виробництва.

Ми зараз передали 20 препаратів, різних препаратів білків коронавірусу передали на аналіз нашим колегам в Польщу. По суті це триває вже більше 2-х місяців, тому що це тривалі експерименти: треба внести спочатку одну дозу, потім іншу дозу. Потім ще більше місяці чекати, потім забрати кров і тоді аналізувати антитіла, — додає Андрій Сибірний.

Тестуватимуть розробку львівських науковців на трансгенних мишах, які є вразливими до людського коронавірусу, аби побачити чи синтезуватимуться антитіла. А вже тоді, пояснюють розробники, випробовуватимуть ін'єкції на добровольцях. А тим часом учені працюють над розробкою вакцини у формі спрею, мікстури чи таблетки.

Концепція працює. Це вакцина така оральна. Це просто вакцини дріжджів і до них зверху міцно на поверхні прикріплені міцно, то називається ковалентно віруси шипа. Тобто так, є вірус і білки шипа, а то є дріжджі із білками шипа. Ну а дріжджі ніякого захворювання не викликають, — деталізує Андрій Сибірний.

Дріжджі будуть перед тим інактивовані, прогріті. Тобто це не є живі клітини, які вводяться в організм, — додає Костянтин Дмитрук.

Власне самі дріжджі експресують на своїй поверхні білок, білок шипа коронавірусу, який може викликати утворення антитіл при прийнятті цієї вакцини у вигляді спрею або просто внутрішньо. Тобто нам не потрібно додатково виділяти білок, якось його очищати, затрачати на це фінанси та якісь сили, а просто можна використати власне оці клітини, які висушуються і основним компонентом вакцини, яку ми пробуємо створити, — підсумовує Олена Дмитрук, наукова співробітниця інституту біології клітини.

Цей імуногенний препарат планують досліджувати також у Польщі. Та для початку необхідно отримати черговий грант від Національного фонду досліджень.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 39 тисяч нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 39 тисяч нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
За добу в Україні зафіксовано 27 тисяч нових випадків захворювання на Covid-19 За добу в Україні зафіксовано 27 тисяч нових випадків захворювання на Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 34 тисячі нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 34 тисячі нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Loading...
Load next