Медики врятували 17-річного Павла: в його руках розірвалася замінована пляшка

Медики врятували 17-річного Павла: в його руках розірвалася замінована пляшка

Підняв з землі пляшку, а виявилась міна. 17-річний Павло ледь не загинув, коли в його руках розірвався боєприпас. Сам він з Донецької області. Коли хлопець був на навчанні, маму з братом окупанти насильно вивезли у Росію, а батько пішов воювати за Україну. Хлопець проживав у будинку сам, до тих пір поки біля нього не влучила ракета. Після того він перебрався переховуватися у Святогірську Лавру. Там Павло з друзями ходив в сусіднє село допомагати старшим людям евакуйовуватись. Адже воно піддавалось частим обстрілам.

Когда мы возвращались, я был последний в группе. Я сел передохнуть получается и у меня под рукой бутылка какая то лежала. Я ее хотел выкинуть, я ее в руки только беру и она взорвалась у меня. Меня оглушило, у меня потом потемнело в глазах, потом все оклемалось. Я смотрю на руку, ладонь разорванная, на ноге дырка какая то. Я еще от силы метров 50 прошкандыбал и начал кричать на помощь, — розповідає пацієнт Павло.

Першу допомогу надали друзі, а потім довгий шлях до одужання, спочатку у лікарню в Краматорськ, потім в Дніпро і лише через місяць Павло евакуаційним потягом потрапив до Львова.

Стан був важкий. Дихання в нього було самостійне, але внаслідок масивної травми він був септичний, дуже важкий забій лівої легені і важка лівобічна пневмонія. Дуже часто важкі мінно-вибухові травми із масивним розчавленням тканин дуже часто ускладнюються сепсисом, тобто інфікуванням тканин і загальною інфекцією організму, — пояснює завідувач хірургічного відділення Лікарні Св. Миколая першого медоб’єднання Львова Дмитро Грицак.

Майже тиждень хлопець пробув у реанімації, після чого лікарі хірургічного відділення першого медоб’єднання Львова продовжили лікування самих ран. Найважчою з них була травма правої руки, в якій і вибухнула міна. Найбільше постраждала кисть, функцію якої хлопець відновлює ще до сьогодні. 

Ми працювали для того, щоб зберегти функціональність тої кисті і пальців рук. Коли шкіра і м’язи якби заживають, так, вони формують певні скажем такі контрактури. Це є зменшення руху в самій кисті, в самих пальцях, тобто та рука якби стягується і наше завдання як команди було власне зберегти повністю функціональність тої руки ну і звичайно сил для того щоб він міг долати цей опір і відмикати пальці, — зазначив старший дитячий фізичний терапевт Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова Сергій Худа.

Та у Павла чудові успіхи, він вже може сам частково розгинати пальці, та навіть застібає ґудзики. Але щоб повністю виправити долоню, хлопцеві потрібен щонайменше місяць активних занять.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv  https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Loading...
Load next