На Вінниччині зафіксували випадок дирофіляріозу в людини
![На Вінниччині зафіксували випадок дирофіляріозу в людини](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2024/07/23/452285560_122129455454283301_2126169553625106139_n.jpg)
На Вінниччині зафіксували випадок дирофіляріозу в людини. Останніми роками в Україні спостерігають стійку тенденцію до росту захворюваності на цю інфекцію.
Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Дирофіляріоз – це паразитарне захворювання, яке викликається гельмінтами роду Dirofilaria. Дирофіляріоз найчастіше фіксують у домашніх тварин (собаки, кішки) і хижаків. Але буває він і в людини.
Останніми роками в Україні спостерігають стійку тенденцію до росту захворюваності на дирофіляріоз. Висока сприйнятливість і відсутність специфічної профілактики спричиняють небезпечну тенденцію до швидкого розповсюдження цього гельмінтозу, - йдеться у повідомленні.
Людина безпосередньо від собак і кішок не заражається. Інвазія відбувається лише при укусі інфікованою комахою, частіше комаром, який насмоктався крові зараженої тварини.
Інкубаційний період інфекції може тривати від 1 місяця до 2-х років. Клініка захворювання визначається локалізацією гельмінта.
Гельмінт D. Repens, який реєструється на території України, локалізується частіше в підшкірній клітковині, сполучній тканині різних ділянок тіла, кон’юнктиві та інших тканинах ока, статевих органах (калитка, яєчко), молочних залозах, рідше - в оболонках тканин та органів черевної порожнини людини, - заявили фахівці.
Лікування дирофіляріозу здебільшого оперативне. Гельмінт видаляють із пухлини при планових оперативних втручаннях або випадково, при видаленні атером, пухлин. Видалення гельмінта із тканин ока потребує спеціальної апаратури й втручання окуліста.
У сучасних умовах профілактика дирофіляріозу включає:
- спостереження за станом здоров’я домашніх тварин, їх захист від комах;
- своєчасне виявлення та лікування хворих на дирофіляріоз тварин як джерела хвороби;
- лікування та диспансерний нагляд (до 3 міс);
- застосування населенням засобів індивідуального захисту від комах;
- зменшення потрапляння комарів у приміщення (ставити сітки на вікна та двері) та боротьба з комарами в підвалах житлових будинків, звідки вони можуть потрапляти через вентиляційну систему до квартир.
Зазначається, що у Вінницькій області у 2020 і 2021 роках було зареєстровано по одному випадку дирофіляріозу, у 2022 і 2023 роках – по два випадки. Цьогоріч зареєстровано один випадок: нематоду було видалено у пацієнта з-під шкіри над лівою бровою.
Нагадаємо, У Нідерландах зафіксовано новий штам коронавірусу FLiRT
Софія Ратинська - pravdatutnews.com
![COVID-19: в Україні за минулу добу виявили менше тисячі нових хворих](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/06/06/korona.jpg)
![Захворюваність на коронавірус зростає: за добу в Україні виявили понад 800 випадків зараження](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/08/03/ko.jpeg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)