Як побороти спалахи гніву: поради експертів

Як побороти спалахи гніву: поради експертів

У нинішний непростий час, багатьом із нас знайомі спалахи гніву. Іноді цей гнів розгоряється настільки швидко, що стає реальною загрозою, а не просто поганим настроєм.

Про це повідомляє Ти як?

Що із цим робити?

Звісно, ми не можемо контролювати всі причини, що викликають роздратування: війна, переживання за близьких, тривожні новини. Проте, ми можемо навчитися керувати власними реакціями на ці події.

Перше, що варто усвідомити – гніватися нормально, і засуджувати себе за це не потрібно. Способи розслаблення чи прийняття власних емоцій можуть допомогти при менш гострих відчуттях, як-от роздратування або прикрість. Але коли вас переповнює хвиля агресії, важливо вивільнити її так, щоб це було безпечно для оточуючих. Ось кілька швидких методів.

Метод 1. Вправа «Сокира»

Ця техніка допомагає опанувати себе та дати вихід негативним емоціям без руйнівних наслідків.

  • встаньте і складіть руки долонями разом перед собою – уявіть, що ви тримаєте «сокиру».
  • замахніться цією «сокирою» за голову, глибоко вдихніть.
  • на видиху різко «рубайте» повітря, водночас не соромтеся голосно видихати через рот; 
  • повторюйте цю вправу, доки не відчуєте, що напруга зникла.

Метод 2. Киньте або зламайте щось (безпечно)

Фізичне кидання предметів може швидко зняти стрес. Якщо ви на відкритому просторі, киньте м'яч або камінь, обравши безпечне місце. Або помніть стару картонну коробку, яку збиралися викинути, чи зламайте щось непотрібне. Якщо це неможливо, кидайте м’які речі, наприклад, згорнуті шкарпетки чи рулон паперу, в стіну.

Метод 3.Покричіть в подушку (на самоті)

Якщо нікого немає поруч, або є можливість усамітнитися, дайте волю емоціям і покричіть у подушку. Це може допомогти вивільнити негативну енергію, не стримуючи її всередині. Якщо ж ви на роботі й маєте перерву, підійде навіть автівка, де можна залишитися наодинці.

Метод 4. Інтенсивне тренування

Цей варіант підійде лише за певних умов. Але високоенергетичні вправи, такі як бокс чи спринт, які допоможуть ефективно витратити накопичену енергію та підтримати фізичне здоров’я. Для цього не обов’язково йти в спортзал — можна знайти відео для домашніх тренувань і повторити вправи. Також спробуйте кричати або видихати зусилля під час вправ — це може додатково зняти напругу.

Якщо ж ви відчуваєте, що агресія стає постійною, і вам важко самотужки з нею справитися, не соромтеся звертатися до фахівця.

Нагадаємо, Як жити з діабетом: шлях до прийняття та ремісії

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
Стрес та панічні атаки: як уникнути та які наслідки для організму (відео) Стрес та панічні атаки: як уникнути та які наслідки для організму (відео)
Фізична реабілітація, масаж та оздоровчі процедури дозволяють зменшити негативний вплив стресу на організм людини.
Перехідний вік у підлітків: перші ознаки та як полегшити дитині складний період (відео) Перехідний вік у підлітків: перші ознаки та як полегшити дитині складний період (відео)
Перехідний період у підлітків може розпочинатися в 11 років і тривати до 20 років. У хлопців перехідний період в середньому розпочинається на рік пізніше, ніж у дівчат.
Loading...
Load next