У Чорнобильській зоні виявили жаб-мутантів

У Чорнобильській зоні виявили жаб-мутантів

У Чорнобильській зоні відчуження вчені знайшли жаб, які дуже швидко еволюціонували. Дослідники кажуть, що знадобилося всього 15-20 поколінь, щоб жаби адаптувалися під вимушені умови та навчилися виживати.

Що трапилося з жабами та як вони еволюціонували, повідомляє IFLScience.

Виявляється, місцеві жаби - східні деревні Hyla orientalis, які мають яскраво-зелене забарвлення, мутували та здобули дуже темну шкіру. Для того, щоб отримати кращий захист від радіації.

Жаби з темнішим кольором шкіри мають більше меланіну, який здатний нейтралізувати вільні радикали, зменшуючи пошкодження ДНК, що спричиняє радіація.

Дослідники помітили, що найтемніша шкіра тепер у тих земноводних, які мешкають найближче до місця вибуху і де фіксувалися найсильніші значення радіації. Це свідчить про еволюцію жаб, які протягом декількох поколінь після катастрофи на ЧАЕС отримали більш темну шкіру.

У той час жаби з меншим вмістом меланіну були більш уразливими до руйнівного впливу радіації на ДНК, імовірно, вони були б убиті в більш ранньому віці - можливо, навіть до того, як вони могли розмножуватися. З іншого боку, жаби з темнішою шкірою мали більше шансів вижити й народити багато милих жабенят завдяки їхньому захисному меланіну; ця риса передалася їхнім нащадкам, - кажуть вчені.

Зоологи зазначають, що самки східної деревної жаби починають розмножуватися, коли їм виповнюється 2-3 роки. А після Чорнобильської катастрофи минуло вже майже 40 років.

Відповідно, на еволюційні зміни пішло 10-15 поколінь жаб (дослідження почали у 2016 році). Отже, йдеться про дуже швидкий процес еволюції.

Нагадаємо, ЄС планує створити для України спецфонд з розробки дронів та штучного інтелекту - Боррель

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Вчені встановили “нульового пацієнта” спалаху мавпячої віспи: білка, а не мавпа Вчені встановили “нульового пацієнта” спалаху мавпячої віспи: білка, а не мавпа
Науковці, ймовірно, наблизились до розв’язання загадки спалаху віспи мавп (mpox), який стався в Африці у 2022 році: вони намагаються з’ясувати, яка саме тварина першою передала інфекцію групі приматів
Феномен S.T.A.L.K.E.R.: шлях культової гри від початку до наших днів Феномен S.T.A.L.K.E.R.: шлях культової гри від початку до наших днів
20 березня 2007 року, рівно 18 років тому, вийшла перша частина культової гри S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля
Loading...
Load next