Учені дослідили як працює мозок під час перегляду фільмів: не відпочиває
Учені Массачусетського технологічного інституту (MIT) провели дослідження, яке показує, що під час перегляду кіно активуються різні нейронні мережі нашого мозку.
Про це повідомляє Neuron, використовуваючи дані проєкту Human Connectome Project.
Вчені створили найбільш детальну карту функцій мозку, виявивши 24 різні нейронні мережі, що активуються під час перегляду фільмів.
Для дослідження використовували МРТ-скани мозку 176 молодих людей, які дивилис 60-хвилинну підбірку сцен з відомих фільмів, таких як «Початок» і «Сам удома».
За словами головного автора, нейронауковця з MIT Рези Раджімера, це перша спроба створити функціональну карту мозкових зон і мереж у природних умовах. Вчені помітили зворотну залежність між виконавчими і спеціалізованими зонами мозку: під час складних сцен, як планування пограбування в «Одинадцять друзів Оушена», активізуються ділянки, відповідальні за планування й розв’язання проблем. На відміну від цього, прості діалоги, як у «Ерін Брокович», викликають активність у мовних центрах.
Цікаво, що під час 20-секундних пауз між кліпами дослідники фіксували активність у виконавчих областях мозку. Раджімер вважає, що така реакція пов’язана з автоматичною активацією нейронних ланцюгів пам’яті, коли мозок намагається пригадати вміст переглянутих кліпів.
Так як люди можуть по-різному реагувати на фільми, вчені усереднили дані всіх учасників, аби виявити спільні патерни активності мозку. Для спостереження вони використовували функціональну МРТ, що відстежує активність мозку через зміни кровотоку в різних його ділянках.
Це відкриття може стати у нагоді для розуміння роботи мозку при розладах, таких як шизофренія та аутизм. Також може бути корисним для кіновиробників, які прагнуть створювати більш захопливий контент.
Нагадаємо, Undisputed: на Netflix вийде документальний фільм про бій Усика з Фʼюрі
Юлія Педюк - pravdatutnews.com