Вбивча швидкість: в Україні фіксують рекордну кількість порушень на дорогах

Вбивча швидкість: в Україні фіксують рекордну кількість порушень на дорогах
Рекордну кількість порушень зафіксовано на дорогах України

 З 1 листопада на українських дорогах почали діяти нові обмеження швидкості — максимум 50 км/год на окремих ділянках у містах, де раніше дозволяли їхати до 80 км/год. Обмеження запровадили на осінньо-зимовий період, коли ожеледиця та сніг значно підвищують ризик аварій. Але навіть у теплу пору перевищення швидкості залишається однією з головних причин смертельних ДТП.  Більше того, 2024 рік вже став рекордним за кількістю зафіксованих порушень перевищення швидкісного режиму. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав подробиці.

Про це ПравдаТУТ News повідомив Центр громадського моніторингу та контролю.

Київ — лідер за кількістю аварій із постраждалим

За даними поліції, понад 2 тисячі людей загинули, ще майже 27 тисяч травмувалися на українських дорогах за перші 9 місяців цього року.  Загалом, за цей час в Україні трапилися майже 17 тисяч ДТП, що на 11% більше, ніж за аналогічний період минулоріч. Найбільше аварій із постраждалими зафіксували у Києві — 1 393 аварії. На другому місці населені пункти на Дніпропетровщині (1350), а на третьому — на Одещині (1 148). Саме на Одещині кількість аварій рекордно зросла — аж на 40%, порівняно з аналогічним періодом торік. А кількість загиблих у цьому регіоні взагалі збільшилась на 70%.
Небезпечними вже не перший рік залишаються траси Київ — Чоп та Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине: на кожній із них трапилося майже по 300 ДТП із постраждалими. До трійки доріг, де сталося найбільше аварій, також потрапила траса Київ — Харків — Довжанський: 156 важких ДТП. 
За інформацією поліції, ризикованим для водіїв є період між 17 і 19 годинами. Також дуже обережними радять бути у п'ятницю, адже це найбільш “аварійний” день тижня. 


Більшість смертей — через швидкість

Більшість смертельних ДТП трапилися через перевищення швидкості водіями. Це приблизно 40% від усіх аварій, де загинули люди. Водночас камери автофіксації цьогоріч зафіксували рекордну кількість порушень за весь час роботи. І майже всі вони стосувалися перевищення швидкості. Загалом йдеться про майже 3,3 мільйони порушень, що у 1,7 разів більше, ніж за той самий період минулоріч. Найбільшу кількість випадків задокументували у вересні — 520 тисяч.


Яке покарання?

Перевищення швидкості на понад 20 км/год передбачає штраф у розмірі 340 грн, а в разі перевищення більш як на 50 км/год – штраф складе 1700 грн. Якщо в аварії, яка трапилася через недотримання швидкісного режиму, були травмовані, це карається позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами, якщо загиблі — позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Наразі в Україні працює 308 камер автофіксації у 19 областях та столиці. 20% від усіх камер розташовані в Києві та області. На Львівщині працюють 44 камери. Водночас у регіонах, наближених до фронту, прилади контролю не працюють.

 
 
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com
 
Читайте також
За три місяці в Україні зафіксували понад 300 тисяч порушень умов карантину За три місяці в Україні зафіксували понад 300 тисяч порушень умов карантину
Від початку 2021 року в Україні зафіксували 302 тисячі порушень карантинних обмежень. 87% або 263 тисячі з них — це штрафи за невдягнені маски або респіратори в громадських місцях.
Масові святкування в період карантину: Тищенко влаштував вечірку для своєї дружини Масові святкування в період карантину: Тищенко влаштував вечірку для своєї дружини
У київській поліції відкрили кримінальне провадження щодо порушення карантинних вимог в одному з готелів столиці, де день народження дружини святкував депутат від "Слуги народу", Микола Тищенко.
Російські бойовики за добу тричі порушили режим тиші на Донбасі Російські бойовики за добу тричі порушили режим тиші на Донбасі
Від початку сьогоднішньої доби, 30 квітня, в зоні Операції Об'єднаних сил було зафіксовано три порушення режиму тиші, при цьому проросійські бойовики застосовували заборонені міномети.
Loading...
Load next