Глобальна зима та засуха: що чекає на Землю у разі падіння астероїда Бенну

Глобальна зима та засуха: що чекає на Землю у разі падіння астероїда Бенну
За розрахунками астрономів, якщо астероїд Бенну зіткнеться із Землею у 2182 році, це призведе до глобальної зими та засухи

За розрахунками астрономів, якщо астероїд Бенну зіткнеться із Землею у 2182 році, це призведе до глобальної зими та засухи. В атмосферу потрапить до 400 мільйонів тонн пилу, що спричинить зниження температури на чотири градуси Цельсія та зменшення кількості опадів на 15 відсотків.

Про це пише Science Advances.

Ймовірність зіткнення оцінюється як один шанс на 2700, але астрономи наголошують на важливості постійного моніторингу потенційно небезпечних космічних об'єктів.

Чому Бенну становить загрозу?

490-метровий астероїд Бенну, як і інші подібні об'єкти, має ненульову ймовірність зіткнення із Землею. Кожні шість років він наближається до нашої планети на відстань близько 300 тисяч кілометрів. Найбільший ризик зіткнення існує через 157 років, коли гравітаційний вплив планет може спрямувати його на траєкторію зіткнення із Землею.

Наслідки зіткнення

Науковці змоделювали чотири сценарії зіткнення з різними обсягами пилу в атмосфері. Результати показали, що час зіткнення впливає на розподіл пилу. Зіткнення взимку у Північній півкулі призведе до того, що більшість пилу залишиться там, тоді як влітку пил швидко пошириться на Південну півкулю.

У всіх сценаріях спостерігалося зменшення кількості опадів, порушення озонового шару та погіршення фотосинтезу через закрите пилом сонячне світло. Навіть за найменшого сценарію, коли в атмосферу потрапить 100 мільйонів тонн пилу, опади зменшаться на 5-7 відсотків, концентрація озону - на 10-15 відсотків, а температура знизиться на 1,6 градуса Цельсія. У найгіршому випадку ці зміни будуть значно більшими, а планеті знадобиться понад чотири роки для відновлення.

Проте, якщо пил міститиме багато заліза, відновлення Землі може відбутися швидше завдяки збагаченню океанів залізом, що сприятиме цвітінню водоростей та покращенню стану морських екосистем.

Нагадаємо, SpaceX запустила в космос два супутники для Maxar Technologies

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Loading...
Load next