Вчені з’ясували, коли на Землі може зникнути кисень

Атмосфера Землі, насичена киснем, не збережеться вічно — приблизно через мільярд років вона почне стрімко змінюватися. Такий прогноз зробили дослідники Казумі Озакі з Університету Тохо та Крістофер Рейнхард з Технологічного інституту Джорджії, змоделювавши сценарії розвитку атмосфери понад 400 тисяч разів.
Про це пише BBC Sky at Night.
Учені вважають, що ключовою причиною втрати кисню стане поступове зменшення вуглекислого газу, пов’язане з посиленням сонячної активності та змінами у геохімічних циклах. У результаті через перегрів і нестачу CO₂ фотосинтез стане неможливим, а біосфера поступово згасне — приблизно через 2 мільярди років.
Якщо це правда, можна очікувати, що рівень кисню в атмосфері також знизиться в далекому майбутньому. Однак, залишається незрозумілим, коли саме і як це станеться, - зазначають дослідники.
Приблизно за мільярд років на Землі розпочнеться фаза швидкого зменшення кисню в атмосфері. Вона перетвориться на середовище, подібне до того, що існувало до так званої Великої кисневої катастрофи понад 2,5 мільярда років тому. Така атмосфера міститиме багато метану, мало CO₂ і буде позбавлена озонового шару — тобто стане придатною лише для анаеробних організмів.
Дослідники зазначають, що їхні висновки мають значення не лише для розуміння майбутнього Землі, а й для пошуку життя на інших планетах. Оскільки кисень вважається одним з основних індикаторів живих організмів, варто враховувати, що його присутність на планеті — це лише тимчасова фаза, яка може тривати лише чверть її існування.
Нагадаємо, Стівен Гокінг передбачив дату загибелі Землі: НАСА підтверджує загрозу
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





