Слимаки на городі: поради, як позбутися слизьких шкідників (відео)

Слимаки на городі: поради, як позбутися слизьких шкідників (відео)
Із настанням літньої пори та високої вологості на приватних господарствах та фермах орудують руді слизькі шкідники, що загрожують врожаю. Ці слимаки завезені до нас з-за кордону та відрізняються від звичайних високою популяцією та всеядністю.

Вже не один рік господарники Львівщини борються з рудим, або як його ще називають «іспанським слимаком». Клімат західного регіону дуже сприятливий для збільшення його популяції. Впливає на погіршення ситуації й те, що в природі дуже мало тварин, які харчуються цими слимаками. І мешканці Львова, які мають свої городи, через цих слизьких шкідників втратили вже не один врожай.


Квасолю поїли мені, огірки поїли. Довелося другий раз сіяти, то я вже другий раз сипала сіль й купувала такі горошки, забула, як називаються. І вже трохи менше є.  Але я, коли їх бачу, то одразу січу та й все, - розповідає львів’янка Ольга  Чеховська


Люди розповідають, що їм доводиться прокидатися спозаранку, щоб збирати цих шкідників. І така ситуація повторюється кожен день.

Кожного ранку. Зранку особливо коли дощ, дощова погода, а як сонце то вони ховаються, - сказав львів’янин Ігор Кук.


Пан Ігор за понад 5 років боротьби витратив чимало коштів на отруту від цих слимаків. І вже не впевнений, чи буде щось садити в себе на городі наступного року.

До України цей слимак потрапив орієнтовно 10 років тому, зазначають фахівці. І з кожним сезоном ситуація з ними лише погіршується. Вперше їх зафіксували на території Дрогобича та Винників, розповідають у Держпродспоживслужбі.


Техніку перевозили з Європи і там завезли певно цього, там десь яйця попали, бо вони своєю клейкою речовиною приклеять до чого хочеш можуть приклеїти, вони кругом лазять.  А Дрогобичі була автобаза, підприємство, яке перевозило вантажі, - зазначив начальник відділу управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ярослав Лободзець.


В Україні свого часу був дозволений препарат на основі заліза, який пройшов усі відповідні санітарні перевірки, але час його реєстрації давно минув. Тому зараз купити хімію, яка б могла з ними боротися, немає можливості. Можна хіба придбати препарати, які ввозять контрабандою з-за кордону, але вони здебільшого отруйні як для слимаків, так і для людини. Тому спеціалісти рекомендують використовувати проти них лише перевірені часом народні методи.

Розчин нашатирного спирту: 100-150 г спирту на 10 л води. Й коли оприскувати цей розчин на слимака, то він гине. Не любить він вапна, не любить він мінерального добрива «суперфосфат». Золи, попелу він не любить, - додав Ярослав Лободзець.

Також радять використовувати сіль, яка теж є для них отруйною. Проте, як зазначають експерти, усі ці методи не будуть дієвими, якщо господарники не об’єднаються між собою для боротьби з цією напастю. Бо навіть, якщо ви потруїли слимаків у себе, вони можуть знову прилізти до вас з сусіднього городу.

 

Читайте також
Затоплені городи та підвали: у Львові на вулиці Нагірній прорвало трубу (відео) Затоплені городи та підвали: у Львові на вулиці Нагірній прорвало трубу (відео)
Мешканці будинків на вулиці Нагірній запевняють, що городи та підвали затоплює не вперше, а комунальники не надто активно реагують на їхні звернення.
Забудовник відстояв ділянку у Львові після 7 років судів (фото) Забудовник відстояв ділянку у Львові після 7 років судів (фото)
У судах забудовник доводив, що приймаючи ухвалу про скасування попереднього рішення, міськрада вийшла за межі повноважень, наданих їй законом «Про місцеве самоврядування» та Земельним кодексом України.
Виклики від жертв та жахливі повідомлення від дітей: оператори лінії 102 розповіли про свою роботу Виклики від жертв та жахливі повідомлення від дітей: оператори лінії 102 розповіли про свою роботу
Більше 1000 дзвінків на день, з яких 20 – це хибні. Коли найчастіше викликають поліцейських?
Loading...
Load next