Дистанційне навчання у школах Львова: скільки освітніх закладів зможуть працювати в форматі наживо (відео)

Дистанційне навчання у школах Львова: скільки освітніх закладів зможуть працювати в форматі наживо (відео)
Зростання кількості інфікованих ковідом та темпи вакцинації. В області заговорили про можливе посилення карантину.

Львівська спеціальна школа № 100 в якій навчаються діти з вадами зору. Вихователі та педагоги цього навчального закладу одні з небагатьох, хто відповідально поставився до питання вакцинації. Відтак, понад 85% працівників отримали щеплення іще навесні, щоб навіть з посиленням карантину працювати очно. 

Минулого літа я перехворіла, доволі важко. Тому як тільки з'явилася можливість, вакцинувалася і я, і всі члени моєї сім'ї дорослі, - зізналась вчителька хімії Галина Котович.

Практично всі працівники, не тільки вчителі. От скажімо, медпункт повністю вакцинований, їдальня, це є повара, це є працівники кухні, це є помічники вихователів, які залишаються на ніч з дітьми. Ну це практично весь персонал, які так чи інакше контактують з дітьми, - повідомила директорка Львівської спеціальної школи №100 Ірина Костецька. 

Освітяни кажуть: для будь-яких учнів дистанційне навчання не дає бажаних результатів. Що вже говорити про такі заклади, як їхній. 

Ми працюємо з дітьми з порушеннями зору і освітній процес є спеціально організований таким чином, аби діти змогли все побачити на дотик, - додала директорка Львівської спеціальної школи №100 Ірина Костецька. 

Це хімія, усно можна щось розказати, пояснити. В масовій школі можна подивитися фільм, а наші діти повинні помацати прилад, кристалічну решітку ту ж  обмацати, обдивитися, - зазначила вчителька хімії Галина Котович.

Тож розуміючи усю серйозність ситуації, колектив масово погодився на вакцинацію. Усе для комфорту вихованці. Агнешка навчається у 7 класі. Разом із однокласниками повертатися до дистанційного навчання не хотіли б, каже дівчинка.

Це насправді було ну не дуже весело. Тому що хтось запізнювався, вчитель не настільки міг доступно пояснити, так як він міг пояснити в школі, - зізналась учениця Агнешка.

Ну і, звичайно, каже дівчинка, навчання вдома має великий мінус - відсутність перерв та шкільних друзів. Тож радіють, що навіть у випадку посилення карантину, навчатимуться в класах. 

А тим часом влада не виключає, що уже найближчим часом область перейде у "жовту" карантинну зону. Освітян ж непокоїть повернення до навчання онлайн.

По одній простій причині, що віддалене навчання станом на сьогодні дає нижчу якість освіти, ніж очне  навчання. В нас є 35% освітян вакциновані двома дозами і 41% однією дозою. Це низький показник, - повідомив директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска.

Загалом на Львівщині наразі лише 20% освітніх закладів зможуть працювати в форматі наживо, навіть при запровадженні жорсткого карантину. Адже у них, відповідно до рекомендацій міністерства, вакцинувалися щонайменше 80% працівників. 

Один заклад має 95% вакцинація колективу освітян, інший поза 80% десь 85. То чому інші не можуть такого рівня досягти. Значить залежить яка свідомість колективу, керівництва. Адміністративними методами звичайно це є минуле, ніхто того не досягне і не потрібно цього робити. Треба, щоб люди усвідомили необхідність. Усвідомили через потреби дітей, - додав Олег Паска.

Тим часом міський штаб з питань ТЕБ і НС вирішив залишити навчання в освітніх закладах в очному форматі. Хоча й на сьогодні Covid підтверджено в 11 працівників та 19 школярів. 

На сьогодні ми вже маємо 14 класів, які перейшли на навчання з використанням дистанційних технологій. Є великий запит на вакцинацію. Зокрема цього тижня ми вже мали багато випадків, коли ми організовували такі масові вакцинації в закладах освіти. І знову ж таки на наступний тиждень в нас передбачено декілька днів, коли масово будуть вакцинуватися педагогічні працівники, - повідомила начальниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик.

Водночас в місті прийняли рішення повернути в режим готовності ковідні лікарні. 

Якщо буде зараз надходження великої кількості підтверджених хворих на Ковід. Також це є готовність медперсоналу. Другий блок – це дотримання маскового режиму. І протоколу на всіх великих підприємствах. Також це всіх школах, всіх садочках. Також буде контроль здійснюватися на транспорті. Ну і третій варіант це ми прийняли рішення про відкриття додаткових центрів вакцинації, - заявив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

До слова, на Львівщині знову стрімко починає зростати статистика інфікування. Лише за попередню добу виявили 117 нових випадків. 

 

 744
 
Читайте також
Навчання в умовах пандемії: як цьогоріч школярі розпочнуть навчальний рік (відео) Навчання в умовах пандемії: як цьогоріч школярі розпочнуть навчальний рік (відео)
Школи, де 80% працівників будуть вакцинованими, зможуть працювати у очному форматі, навіть якщо Львівщина перебуватиме у "червоній" зоні.
Частину шкіл закривають на карантин: Закарпатська область з наступного тижня переходить у "жовту" зону Частину шкіл закривають на карантин: Закарпатська область з наступного тижня переходить у "жовту" зону
На Закарпатті 21 територіальна громада досі не забезпечила достатнього рівня вакцинації серед педагогів. Так, лише у 5 територіальних громадах є школи з більше ніж 80% вакцинованого персоналу.
Перше вересня у Львові: школярі знову повернулися за парти у звичному форматі навчання (відео) Перше вересня у Львові: школярі знову повернулися за парти у звичному форматі навчання (відео)
Школярі повернулися за парти і звикають до звичайного формату навчання. А першокурсники склали присяги і вже готові здобувати знання, щоб опанувати майбутню професію.
Loading...
Load next