У Львові посеред подвір'я багатоквартирного будинку утворилось провалля (відео)
Провалля, яке щогодини стає дедалі більшим: у подвір’ї багатоквартирного будинку на вулиці Перемиській, 14 наприкінці серпня утворилася яма. Мешканці одразу ж звернулися до комунальників, аби ті обстежили ділянку. Але після цього тривалий час нічого не відбувалося. А пробоїна у землі лише збільшувалася, - кажуть місцеві.
То ще ціле щастя, що не було збоку дітей, що не обвалилося під ногами комусь. Ну і тому ми дуже в тривозі, бо поки що нам нічого не вимикали, ні воду, нічого. Найбільша проблема чи не є та вода і те все під хатою. Ось в чому справа, - розповіла мешканка будинку Оксана.
Справа в тому, що фундамент в нас карстові породи, а це порожнеча. А якщо порожнеча, то значить може підійти під фундамент вода, бо там є пожежний кран., там вода тече й кудись вода йде, - зазначила мешканка будинку Лариса.
Затримки в роботі у Франківській райадміністрації пояснюють тим, що треба було опрацювати причини провалля та варіанти ліквідації наслідків події таким чином, щоб у майбутньому це не повторювалося.
Був колодязь наповнений фекаліями. Ми залучили спецмашину, якою ті усі фекалії пробили, витягнули, промили. Думали, що обійдемося легкою кров’ю й відповідно вона буде функціонувати. Вели за ним спостереження, але як показала практика результату воно не дало. Ми подивилися, що воно почало просувати дальше, - повідомив заступник начальника відділу житлового господарства Франківської райадміністрації Микола Нерівний.
Тоді зібрали комісію ТЕБ і НС, щоб дати кваліфікацію цій події та виділили кошти на усі необхідні роботи.
Визначили, що ситуація дійсно є аварійною, і зараз повним ходом приступив підрядник. Зараз завезли метал, дошки, будемо укріпляти, будемо добиратись до самого випуску. Відповідно будемо мурувати новий колодязь, - додав Микола Нерівний.
Загалом на усі роботи виділили орієнтовно 50 тисяч гривень. Після укріплення та встановлення нового каналізаційного колодязя, розповідають комунальники, за цією територією стежитимуть ще 2 тижні, щоб перевірити стан утрамбування ґрунту.