Крематорій у Львові: комплекс планують збудувати на території Голосківського кладовища (відео)
Львів стане п'ятим українським містом, в якому буде крематорій. Днями у мерії визначились який вигляд та функціонал матиме майбутня споруда. Комплекс планують збудувати на території Голосківського кладовища у найкоротші терміни, адже у місті катастрофічно бракує місць для поховання. Більше розкажемо далі.
На території Голосківського цвинтаря і приблизно за 2 роки з'явиться сучасний крематорій. Днями мерія оголосила переможців конкурсу на кращу проектну пропозицію споруди. За першість змагалися архітектори з усієї країни. Загалом на розгляд журі було подано 16 робіт. Перемогу здобув колектив з Маріуполя, - розповіла журналістка телеканалу "ПравдаТУТ Львів" Юлія Малєєва.
Комплекс складатиметься із кам’яного приміщення, зали для прощань та колумбарію, тобто сховища із урнами з прахом.
Так само запропоновано було переможцями зробити такий внутрішній дворик, який фактично шлях від входу головного до зали прощань і відповідно кремаційних печей перетинає, там це таке місце світла, тобто люди туди рухаючись в ту зону вони перетинають таке місце скажімо абстрагування, - повідомив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Під будівництво крематорію мерія передбачила майже 2 гектари землі поруч із колишнім бетонним цехом на Голосківському цвинтарі. Наразі це єдине діюче кладовище у місті. На Сихівському та Янівському кладовищах дозволені лише під поховання до померлих родичів.
Потреба в крематорії є дуже нагальна і термінова, тому що землі не вистачає, ховають щодня близько 15-25 поховань, землі не вистачає, тому крематорій нам потрібен, - наголосив в. о. завідувача Голосківського кладовища Віктор Курочка.
Ще у 2020 році в мерії заявили, що землі для поховання на міських кладовищах вистачить приблизно на рік. А навесні цього року на сесії міськради депутати дозволили розширити територію Голосківського цвинтаря на понад 32 гектари за рахунок вирубки лісу.
В рік ми потребуємо гектар площі для поховань, це враховуючи те що фактично лише половина людей які помирають у Львові ховаються на цвинтарях міста Львова, решта ховаються за межами міста в інших населених пунктах, тому це є гостра потреба на сьогодні в побудові крематорію, - зауважив директор департаменту ЖКГ та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.
Майбутня споруда матиме дві печі: одна працюватиме на постійній основі, інша залишиться резервною.
На фактично спалення, на всю процедуру в середньому десь півгодини-40 хвилин буде витрачатися на те щоби одну процесію прийняти і фактично такі печі вони працюють цілодобово, - додав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
На спорудження такого об’єкту знадобиться приблизно півтора роки, – додають у мерії. Впродовж найближчих 5-ти місяців команда архітекторів-переможців має розробити проектно-кошторисну документацію, після чого розпочнуться будівельні роботи.