Львівські бібліотеки отримали нову літературу для дітей із вадами зору (відео)

Львівські бібліотеки отримали нову літературу для дітей із вадами зору (відео)
Для незрячих читачів надрукували одразу три знакові видання.

Бібліотеки та книгосховища Львова отримали нову літературу для незрячих дітей. А саме драматичну поему Лесі Українки під назвою «Кассандра», «Лігу непарних шкарпеток» Галини Вдовиченко та «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського. Останню працю у 2015 році навіть визнали Дитячою Книгою року за версією BBC.

Голова правління «Фонду реабілітації незрячих» Михайло Петрів каже: вибір книг був невипадковим.
 

Ці твори були десь вибрані на запит дитячий, скажімо так, на їхню цікавість, на їхній інтерес. Для дітей це дуже важливо, тому що вони вивчають грамотність. Без книжок фізичним шрифтом Брайля вони просто не будуть мати того рівня грамотності якщо вони не будуть читати книжки шрифтом Брайля, — зазначає Михайло Петрів.
 

Загальний тираж книг склав понад сотню примірників. Усю літературу придбали за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міськради. Загалом на друк книг витратили 150 тисяч гривень. Виготовляли їх на базі ресурсного центру «Львівської політехніки», який оснащений відповідним обладнанням. Цікаво, що всі 3 книги мають ще й аудіоверсії. Над озвученням творів працювали зокрема популярні артисти.
 

Зокрема «140 децибелів тиші» озвучував відомий актор Микола Береза, а 2 інших видання вони вийшли дуже цікавими й оригінальними, тому що вони були озвучені у ролях, зокрема до озвучення «Ліги непарних шкарпеток» долучилися незрячі дітки з усієї України. Крім того, до цієї книги, що мені здається дуже цікавою, відомий львівський бард Олександр Шевченко написав аж 3 пісні, — розповідає спеціалістка ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Катерина Івашутіна.
 

Кожна книга містить QR-код, за яким можна послухати її аудіоверсію. Він має спеціальну рельєфну рамку аби незрячі читачі могли самостійно його сканувати та насолоджуватись твором.

Друкувати книги шрифтом Брайля у цьому ресурсному центрі розпочали ще у 2018 році. Відтоді бібліотечний фонд Львова постійно поповнюється новою літературою для незрячих.
 

Ми дуже вдячні центру, тому що в нас раніше читачів таких не було з особливими потребами, а зараз вони приходять і також стають нашими читачами, крім того, що беруть участь в заходах, — підкреслює завідувачка інноваційно-проєктного відділу Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука Ірина Вовнюк.
 

Додамо, значна частина тиражу також поїде і в інші куточки країни до незрячих дітей, які безпосередньо брали участь в озвученні книг.

 

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
У Львові доступ до ресторанів нададуть лише вакцинованим або за ПЛР-тестом (відео) У Львові доступ до ресторанів нададуть лише вакцинованим або за ПЛР-тестом (відео)
Міська комісія ТЕБ і НС вирішила все ж таки посилити карантинні обмеження у Львові внаслідок стрімкого поширення коронавірусу серед населення. Зокрема, учні 5-11 класів переходять на дистанційне навчання, а також призупиняють планові госпіталізації та операції у лікарнях.
"Червона" зона на Львівщині: область значно перевищує показники госпіталізації пацієнтів (відео) "Червона" зона на Львівщині: область значно перевищує показники госпіталізації пацієнтів (відео)
У "червоній" зоні зможуть працювати: заклади громадського харчування за адресною доставкою та навинос; салони краси за попереднім записом; фінансові установи; пошта, заправки, медичні та ветеринарні заклади тощо.
У Львові госпіталізували немовля із коронавірусом У Львові госпіталізували немовля із коронавірусом
До дитячої клінічної лікарні "ОХМАТДИТ" госпіталізували новонароджену дитину, хвору на коронавірус. Вона заразилась від ковід-позитивної матері.
Loading...
Load next