Львівські медики з Нацполіцією провели спецоперацію для порятунку чоловіка (відео)

Головний трансплантаційний день розпочався в Івано-Франківську. Адже донорка була саме там. 52-річна жінка померла внаслідок інсульту. Її чоловік і діти вирішили подарувати шанс на життя іншим і підписали згоду на донорство.
Віддамо дань і шану донору, його родині, які зробили такий гуманний благородний вчинок. Завдяки їхьому поступку вдасться врятувати 4 життя, — Роман Домашич, лікар-трансплантолог, кардіохірург 1 ТМО Львова.
Для пересадки взяли печінку, дві нирки і серце.
Єдина інформаційна система трансплантації вирішує: одну нирку отримає реципієнт «лікарні донора». Тож одразу там, в обласній Івано-Франківській лікарні, львівські лікарі допомогли колегам пересадити нирку. Її отримала 30-річна жінка, колишня військова, мама двох дітей. У неї відмовили нирки внаслідок коронавірусу. Інші органи ж чекали пацієнти у Львові.
Печінку і нирки вирішили довезти автівкою — час, так би мовити, «життя» органів поза тілом це дозволяв. А от серце потрібно було транспортувати надшвидко. Для цього вирішили залучити вертоліт. Та перед операцією стає відомо: через погані погодні умови він не прилетить.
Перед лікарями постає вибір: відмовитися від серця чи їхати машиною. Надворі сніг і ожеледиця, дорога складна. Та медики вирішили ризикнути. У кардіохірургів було лише три години, щоб серце забилося у грудях реципієнта. На підмогу приїхала Нацполіція.
Поки команда лікарів із донорським органом прямувала до Львова, там на операційному столі уже лежав реципієнт.
Пацієнт чоловік 67 років. Пацієнт після 3 інфарктів. Фракція викиду 18. Вкрай тяжкий стан перебував у нас в реанімаційному відділенні на підтримці. Відповідно вищий ступінь пріоритетності таким пацієнтам надається, — Віктор Титюк, кардіохірург, лікар-трансплантолог 1 ТМО Львова.
Доїхати потрібно було максимум за дві години. В іншому випадку хірурги не встигли б провести операцію. Серце успішно доставили. Після у хірургів була всього година, щоб його пересадити і запустити.

А в цей час під операційною місця собі не знаходять родичі пацієнта.
Ми майже вклалися в час ішемії — близько трьох годин. Лише дві години зайняла доставка серця з Франківська, бо ж через погані погодні умови вертоліт не вилетів. Будемо надіятися, що все буде гаразд, — розповів лікар після операції.
На щастя, завдяки донорському серцю та оперативній роботі медиків та поліції чоловікове життя було врятоване.
Про інші трансплантації, які провели львівські хірурги за 6 днів, "ПравдаТУТ Львів" розповість вам у іншому випуску.
Віра Коновал - pravdatutnews.com





