Евакуаційні поїзди: Львівщина продовжує приймати переселенців (відео)
До Львова щодня прибуває близько 30 евакуаційних потягів з переселенцями з гарячих точок на Сході України. А це близько 120–135 тисяч людей щодоби. Перевезення здійснюються безкоштовно. Прибувають вимушено переміщені особи здебільшого на головний залізничний вокзал, звідси ж вони можуть пересісти на автобуси, що прямують до кордону з Польщею або ж до іншого населеного пункту Західної України. Для додаткової інформації поблизу входу до вокзалу є спеціальний інформаційний пункт, де цілодобово працюють волонтери. Загалом від початку війни через західні кордони виїхали близько 800 тис громадян.
Справа від нас є колишня платна паркова, яка зараз перетворилася у великий автобусний хаб. Де є евакуаційні безкоштовні автобуси до кордонів, є регулярні платні перевізники, автобуси, які надаються гуманітарними місіями.Тобто той пасажиропотік, який вдень є і бажаючі виїхати до найближчого кордону або навіть закордон з залізничного вокзалу, то наша автобусна інфраструктура з цим справляється, - каже Степан Рудницький, начальник управління транспорту та зв’язку Львівської обласної військової адміністрації.
Також поблизу вокзалу відкрили мобільний центр медико-психологічної допомоги. Це як професійні лікарі, так і волонтери. Працюють фахівці у 2 зміни по 12 годин. Таким чином у процес задіяно близько 140 осіб. Посадовці зазначають, що з огляду на пасажиропотік, цієї кількості людей цілком вистачає, щоб надати приїжджим усю необхідну допомогу.
Це є педіатри, це є терапевти. Вже з’явилися люди з кульовими пораненнями, які приїжджають. Це є травматологи, хірурги, анестезіологи - це насправді базовий пакет. І усі ці люди протягом 12 годин на зміні і вони абсолютно задіяні разом з медсестрами. Якщо говорити про психологів, то є великий запит на дитячих психологів, бо діти виїхали в страху, діти пережили певний шок. Плачуть, як мами так і діти.
Задіяні психотерапевти абсолютно усі на зміні. І задіяні зі вчорашнього дня ціла мереж психіатрів, - розказує Галина Бордун, радниця начальника Львівської обласної військової адміністрації.
У підсумку, як зазначають в обласній адміністрації, процес роботи з переселенцями вдалося оптимізувати. Гуманітарний штаб працює цілодобово і завдяки старанням волонтерів та допомозі небайдужих вдається надати усі необхідні умови для тимчасового проживання вимушено переселених осіб, – додають посадовці.
Якщо ж дивитися статистику станом на початок цієї доби, то в області є обладнано 135 тис таких місць з яких фактично зайнятими є 117. Ми точно не досягли нашої критичної відмітки по місцях. Це та робота, яка відбувається в режимі нон-стоп.І ми задіємо усю можливу соціальну та адміністративну інфраструктуру, - пояснює Степан Куйбіда, директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації.
Припускають, що найближчим часом можливо обладнати додатково ще орієнтовно 50 тисяч ліжкомісць у Львівській області.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com