У Львові застосовують новітню технологію лікування поранених у війні (відео)

У Львові застосовують новітню технологію лікування поранених у війні (відео)

Сьогодні всі пристосовуються до нових реалій, а лікарі до незвичних для цивільної медицини складних травм, спричинених війною. Так, до однієї з Львівських лікарень привезли 34-річного чоловіка, біля якого розірвався снаряд. Щоб якомога ефективніше допомогти йому, медики застосували унікальний для України пристрій доповненої реальності.
 

Він може побачити з наближенням до 5 разів. Він може керувати нашими руками, він може казати що ми маємо йому показати краще, більше і найголовніше що може підказати яку правильну вибрати тактику, чи як робити. Яку точність використати, - пояснює професор Львівського національного медичного Університету імені Данила Галицького Андрій Базилевич.
 

Лише декілька днів тому цей апарат передали професору Андрію Базилевичу на кордоні представники компанії-виробника з Мюнхена, а наші лікарі вже застосували його в дії.
 

Шолом віртуальної реальності, який допомагає передати зображення через інтернет на віддалену відстань і за допомогою нього допомагає нам в лікуванні ран у випадках сумнівних чи складних для лікування. І ми можемо проконсультуватися з колегами як в Україні, так і за кордоном. Це не тільки мої очі, це очі того спеціаліста, який оглядає рану, - зазначає лікар-хірург 1-го ТМО Львова Дмитро Романчак.
 

До слова, не лише операція, але і консультація пацієнта також відбувалася з допомогою цього приладу. Тобто до неї долучились і лікарі з інших країн, які могли бачити стан пораненого, який потрапив у лікарню з дуже важкими травмами.
 

Пацієнт 33 роки. 7 доба лікування в нашому відділенні. Поступив з важкою мінно-вибуховою травмою, з важкою контузією ока. З травмами осколочними рук, ніг, гомілок, - пояснює лікарка-анестезіолог 1-го ТМО Львова Леся Пелещак.
 

Йому вже провели 2 операції й попереду ще тривалі перев’язки.
 

Пацієнт був важкий. Зараз іде в нього позитивна динаміка. Він у свідомості, адекватний, засвоює їжу. Стабілізовано геодинамічні показники й стан його можна сказати наближується до середньої важкості, - зауважує Леся Пелещак.
 

Пристрій вже встигли використати й для лікування ще одного пацієнта. Зазначимо, що на всю Україну таких є лише 4. Під час оперативного втручання лікар має вільні руки й в режимі реального часу може залучати колегу з будь-якої точки світу.
 

Звичайно зараз це дорога технологія, але на майбутнє лікар парамедик навіть швидкої допомоги може показати пацієнта рану і почути як в ранній період закрити то. Дати допомогу цьому пацієнту так що це унікальна річ і дякуємо нашим партнерам, партнерам з компанії ріал віар, яка зробила це, - додає професор Львівського національного медичного Університету імені Данила Галицького Андрій Базилевич.


Пристрій доповненої реальності – це ще один крок у розвитку нашої телемедицини. Він розширює можливості лікування, що у такий складний час має велике значення.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 
https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 5217
 
Loading...
Load next