Львівська національна галерея мистецтв готується до захисту арт-об’єктів під час війни (відео)

Львівська національна галерея мистецтв готується до захисту арт-об’єктів під час війни (відео)

Руйнування стін через постійну вологість і засолення: ще 10 років тому тут у Палаці Потоцьких експонували виставку «Код Трипілля». Нині ж це неможливо, адже з тераси в підвальні приміщення тривалий час просочується вода.

Для музейників є дуже чіткий термін температурно-вологісний режим, це й відповідний мікроклімат, при якому можуть зберігатися музейні предмети. Тут він наразі незадовільний. Вологість, якщо ми говоримо про картини, будь-які паперові фонди, тобто графіку, дерево – ці речі не можуть тут перебувати, - зазначає речник Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Василь Мицько.

Вода – один з основних руйнівників кам’яних будівель, зокрема ґрунтова, яка є не дестильованою, а соленою. Тож музейники вирішили вдатися до швейцарської технології природного осушення «Biodry». За допомогою електромагнітних хвиль система зупиняє рух надмірної води вгору і повертає її під дією гравітації назад – так і відбувається природне осушення кладки стіни до необхідного рівня.

Волога перевищувала в 4-6 разів. В неї є сферична область дії, тобто 20 метрів у всі боки. Тому саме для цієї будівлі нам потрібно було приблизно 2: один тут, а інші – у другому кінці підвального приміщення, - пояснює директора компанії Єгор Жученко.

Вартість проєкту – понад 3 мільйони гривень, реалізація стала можливою завдяки співпраці з благодійними фондами ALIPH та «Підгорецький замок». Зазначимо, ця технологія успішно працює у таких знакових об’єктах світового рівня як Софія Київська та Києво-Печерська Лавра, польський замок Мальборк, музей Освенцим і навіть резиденція графа Дракули в Румунії.

Пробуємо застосувати його у наших об’єктах: Палац Потоцьких, Палац Лозинських у Львові, а також у Монастирі Капуцинів у Олеську. Тому, що в цих приміщеннях, тут найбільше запасників і створення відповідного клімату для наших мистецьких творів – найважливіше, - зауважує генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк.

Перші результати у Палаці Потоцьких очікують через 6 місяців. Після цього підвальні приміщення використовуватимуть для зберігання та експозицій. І не лише львівського музею.

У цей складний час мусимо констатувати, що можливо в майбутньому доведеться прихистити експозиції, музейні колекції з інших частин України, яким буде загрожувати руйнування через військові дії, - зазначає речник Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Василь Мицько.

Загалом у музеях Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького налічується близько 65 тисяч творів світового та національного мистецтва.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 
https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
У Львові від пневмонії помер ветеран АТО Юрій Досяк У Львові від пневмонії помер ветеран АТО Юрій Досяк
Він пройшов Іловайський котел і 119 днів полону.
Українські військові пройшли підготовку до застосування NLAW (відео) Українські військові пройшли підготовку до застосування NLAW (відео)
Тренували військовослужбовців ЗСУ британські інструктори.
Історії біженців, що шукають порятунок (відео) Історії біженців, що шукають порятунок (відео)
За 7 днів російсько-української війни Львівщина прийняла більш ніж 40 тисяч переселенців та понад 100 тисяч біженців виїхало до Польщі.
Loading...
Load next