Мінно-вибухові травми та опіки: як допомогти? (відео)

Мінно-вибухові травми та опіки: як допомогти? (відео)

У рюкзаку спеціалісти завжди рекомендують мати: рукавички, турнікет, бинт або асептичну пов’язку, маску-клапан, гідрогелеві пов’язки. Ці речі допоможуть врятувати життя.
 

Сьогоднішні реалії змушують знати те, з чим, як колись здавалося нам ніколи не доведеться стикнутися. І якщо зупинка кровотечі, відновлення дихання чи, наприклад, серцево-легенева реанімація – це обов’язково, що потрібно знати пересічній людині. То до цього списку тепер ще потрібно додати, як допомогти людині, коли вона отримала мінно-вибухову травму або ж опіки внаслідок неї, — зазначає старший брат медичний пс 6, анестезист бригади аеромедичної евакуації, інструктор ERC Віктор Гончарук.
 

В першу чергу це осколкові поранення, котрі можуть спричинювати критичні кровотечі як найбільш травмуючий фактор, відповідно тут тактикою буде першочергово це зупинка критичної кровотечі, шляхом накладання джгута або тампонади рани й подальша швидка евакуація, — зазначає лікар.
 

Якщо ж під час вибуху, в людини спостерігаються опіки, для цього потрібно пам’ятати прості правила допомоги.


В першу чергу потрібно припинити дію травмуючого фактору, тобто якщо є відкрите горіння – загасити цей вогонь. Якщо це є якісь хімічні речовини або там гаряча вода, відповідно прибрати цей чинник і якомога швидше цей опік охолодити за наявної можливості. Тобто промити холодною водою або прибрати травмуючий фактор. Після цього накласти асептичну пов’язку і доправити в лікувальний заклад, — зауважує медик.

 

Також важливо не нашкодити.
 

В першу чергу не потрібно ніколи відривати насильно те, що припеклося до самої рани, не потрібно змащувати нічим. Всякі різні пантеноли, олійні розчини, мазі від опіків і т.д., застосовується вже виключно на госпітальному етапі для швидшого загоєння опіків, але це не є перша допомога. Тому непотрібно нічим їх зразу поливати, мастити, закривати. Головне охолодити й накласти асептичну пов'язку, — пояснює анестезист.
 

Насправді те що потрібно для порятунку життя людини можна легко помістити в рюкзак, чи навіть невеличку сумочку.
 

В першу чергу це є рукавчики, це наша безпека. Ліпше за все нітрилові, вони є цупкішими. Після цього в нас буде стояти питання зупинки критичної кровотечі. Для цього найчастіше застосовуються джгути. Це можуть бути джгути американського виробництва кати, це може бути британське виробництво софт. Це може бути х8т також європейського виробництва, — радить інструктор.

Якщо ж кровотеча є з місця, де неможливо накласти джгут, потрібно мати біля себе асептичну пов’язку або бинт, яким можна буде тампонувати рану.
 

У випадку наявності опіків як ми вже казали можна застосовувати метод охолодження водою і після цього накладання асептичної пов’язки або за наявності застосовувати гідрогелеві пов’язки. Вони виглядають от таким от чином. І клапан масочка у випадку, якщо у пацієнта відсутнє самостійне дихання ми забезпечуємо прохідність дихальних шляхів, якщо воно не відновилося, проводиться вентиляція методом рот в рот, — розповідає медик.



Отож, загалом, всі ці речі обійдуться у близько півтори тисячі гривень. Проте маючи їх, ви зможете врятувати життя. А це може бути будь-хто, і навіть ваша рідна людина. Тому, яка б ситуація не трапилась, будьте готовими до всього.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 
https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Історії біженців, що шукають порятунок (відео) Історії біженців, що шукають порятунок (відео)
За 7 днів російсько-української війни Львівщина прийняла більш ніж 40 тисяч переселенців та понад 100 тисяч біженців виїхало до Польщі.
Loading...
Load next