Львівські медики врятували жінку з величезною аневризмою мозкової артерії (відео)

Перед хворобою мене дуже боліло лице. Від пульсу лице до низу і заді шия у туди підборіддя, - розповідає Тетяна Будз, пацієнтка.
Тоді 56-річна Тетяна ще не знала, про що свідчать ці симптоми. І думала, що мине. Випила таблетку, місця, які боліли натерла маззю, та нічого не допомогло.
Та як ся тиск зачав піднімати мені вдома лице трохи перекосило вже і я вже побачила шо то. Але було чуть чуть. А по дорозі поки я доїхала до Львова, то воно більше дало. А то шо очі шо так ся не можу дивити то кажуть шо то може бути той тиск очний, шо то може ше так давати, каже Тетяна Будз.
Сама пацієнтка з Турківського району. Допоки вона приїхала до Львова вже пройшло декілька годин. Після обстежень виявилось, що у жінки величезна аневризма мозкової артерії, яка сягала півтора сантиметра.
На цій відеозйомці ми побачили величезну аневризму і було вирішено її одразу ж емболізувати, тому щ є ризик розриву. Чим більша аневризма, тим більший ризик розриву, тим більша площа розриву, тим більша площа ураження, тобто це був би масивний інсульт геморагічний, - розповідає Олександр Голуб, завідувач відділення інтервенційної радіології лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
Цей випадок безспосередньо був небезпечний самими розмірами аневризми. Так для простого глядача що це є. Аневризма – це є порушення стінки судини, яке може бути вродженим, може бути набутим і безпосередньо за це відповідає середня оболонка судини, - пояснює Сергій Цоньо, лікар-невролог лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
Жінці вже наступного дня виконали операцію у лікарні Святого Луки Першого медоб'єднання Львова, тим самим врятувавши її від непоправних наслідків.
Ми заемболізували спеціальними мозковими спіралями, поставили 7 спіралей, закрили повністю і пацієнтка на даний момент почувається задовільно. Все добре, - каже Олександр Голуб.
В подальшому її чекає процес реабілітації, ми вже починаємо сідати, в найближчому часі будемо ходити і далі будемо за спостереженням виписувати але будемо ще тримати контакт для контролю, - додає лікар-невролог лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова
Лікарі зазначають, що час у цьому випадку відіграє дуже важливу роль. Адже у пацієнтки аневризма могла розірватись у будь-який момент. Тому слід прислухатись до свого організму і у разі незрозумілих симптомів краще чим швидше проконсультуватись з лікарем.
Будь-який біль ніколи не можна ігнорувати, особливо якщо це є головний біль. Якщо він частішає, якщо він супроводжується мерехтінням мушок, якщо це є на фоні високого тиску, якщо є минущі порушення зору, які пов’язані з підвищенням тиску. Це можуть бути одні з причин, одні з ознак аневризми, - каже Сергій Цоньо, лікар-невролог лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова
Сьогодні є всі методи ефективного лікування цього захворювання. Ба більше, сьогодні для цього використовують малоінвазивний метод. Тобто без розрізів та великих доступів, всього через один прокол. Тому найголовніше для пацієнта – це вчасно звернутись по допомогу.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





